HaberlerTokyo haberJaponya'da karantinaya alınan gemiyle ilgili açıklama

Japonya'da karantinaya alınan gemiyle ilgili açıklama - Tokyo haber

Japonya'da karantina altına alınan gemide bulunanlara yapılan testler sonucunda 10 kişide korona virüsü tespit edildi. Japonya Başbakanı Abe, geminin karantina süresinin uzatılacağını açıkladı.

Japonya'da karantinaya alınan gemiyle ilgili açıklama

Korona virüsü şüphesi ile Japonya'nın Yokohama Limanı'nda karantina altına alınan yaklaşık 3 bin 700 yolcu ve mürettebattın bulunduğu gemide virüs belirtileri gösteren 31 yolcuya uygulanan testlerin sonuçları belli oldu. Japonya Sağlık Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, Çinli bir yolcunun Hong Kong'da gemiden indikten sonra korona virüsü taşıdığının anlaşılması üzerine tedbir amaçlı karantinaya alınan gemideki 10 kişide korona virüsü tespit edildiği belirtildi.

Otobüs turuna katılmışlar
Virüs tespit edilen 10 kişiden 2'sinin gemi Japonya'nın Kagoshima Limanı'nda durduğu sırada bir otobüs turuna katıldığı öğrenilirken, söz konusu kişilerin otobüste, gemide virüsün bulaştığı ilk kişi olduğu sanılan 80 yaşındaki Hong Konglu biri ile birlikte seyahat ettiği öğrenildi.

Testler sürüyor
Bugün kesinleşen virüs vakaları dışında yetkililer, ateş ve öksürük belirtisi gösteren 120 kişi ile Hong Kong'da gemiden inen yolcu ile temas kurdukları değerlendirilen 153 kişiden virüs testleri için örneklerler alındığını duyurdu.

Başbakan Abe'den açıklama
Konuyla ilgili konuşan Japonya Başbakanı Shinzo Abe, gemideki 10 kişide virüs saptanması nedeniyle, 14 günlük kuluçka süresini göz önüne alarak diğer yolculardan bir süre daha gemide kalmalarını isteyeceklerini açıkladı. Abe, enfekte olduğu belirlenen 10 hastanın ise sağlık kuruluşlarına yönlendirileceğini söyledi.

Endişeye neden olmuştu
Daha önce Japonya'nın Okinawa Adası ile Kagoshima eyaletinin yanı sıra Vietnam, Hong Kong ve Tayvan'a uğradığı belirtilen yolcu gemisinden Hong Kong'da inen bir kişide korona virüsü tespit edilmesi, Japonya'daki otoriteleri harekete geçirmiş, gerekli sağlık muayeneleri ve virüs testleri için gemi Yokohama Limanı'nda karantinaya alınmıştı. İlk olarak içinde 3 bin 500 kişi bulunduğu belirtilen gemide daha sonra yaklaşık 3 bin 700 kişinin bulunduğu açıklanmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu şehidin annesine acı haber verildi

1 Samsunlu şehidin annesine acı haber verildi

Yılport Samsunspor - İnegölspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

2 Yılport Samsunspor - İnegölspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Karadeniz'in en büyüğü Samsun'da

3 Karadeniz'in en büyüğü Samsun'da

Samsun'a da şehit ateşi düştü

4 Samsun'a da şehit ateşi düştü

Samsun'da genç kadın tanınmaz hale geldi

5 Samsun'da genç kadın tanınmaz hale geldi

Samsunspor sahada siyah forma, tribünlerde Türk Bayrağıyla

6 Samsunspor sahada siyah forma, tribünlerde Türk Bayrağıyla

Samsunspor'da hedef 3 puan

7 Samsunspor'da hedef 3 puan

Samsun Terme'de iş yeri yangını

8 Samsun Terme'de iş yeri yangını

İdlib'ten acı haber: 22 şehit

9 İdlib'ten acı haber: 22 şehit

28 Şubat Cuma Samsun hava durumu

10 28 Şubat Cuma Samsun hava durumu


SIRADAKİ HABER