HaberlerOrdu haberODÜ Rektörü Akdoğan: "En önemli sorumluluklarımızdan biri, insanı en ideal manad

ODÜ Rektörü Akdoğan: "En önemli sorumluluklarımızdan biri, insanı en ideal manad - Ordu haber

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, bir toplumun gelişmesinin yolunun eğitimden geçtiğini belirterek, "Yükseköğretim kurumları olarak bizlerin de en önemli sorumluluklarından biri, insanı en ideal manada yetiştirmektir" dedi.

ODÜ Rektörü Akdoğan:

ODÜ'de '
"YÖK Kriterleri ve Stratejik Plan Işığında Kalite, Eğitim, Öğretim ve Bilimsel Araştırmaya Yönelik İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi. Toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Kürşat Taştan, "Yükseköğretimde Kalite, Akreditasyon Süreçleri, YÖK Kriterleri, Ordu Üniversitesinin Kalite Çalışmaları ve 2020-2024 Stratejik Planı" konu başlıklarında bir sunum gerçekleştirdi.
Kalite, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma konularının ele alındığı toplantı öncesi konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, "Bir toplumun gelişmesinin yolu eğitimden geçmektedir, insanı donanımlı hale getirmeden hiçbir şeyi tam teşekküllü ve mükemmel hale getiremezsiniz. Bundan dolayı insan faktörünü en ideal anlamda yetiştirmek, onu eğitmek, kendisi ve diğer insanlarla uyumlu bir şekilde yaşamasını sağlamak gereklidir. Yükseköğretim kurumları olarak bizlerin de en önemli sorumluklarından biri insanı en ideal manada yetiştirmektir" diye konuştu.
Rektör Akdoğan, Ordu Üniversitesinin kurumsal gelişimi önemseyen, demokratik, katılımcı, paydaşların beklenti ve taleplerine karşı duyarlı bir eğitim kurumu olduğunu belirterek, "İmkanlarımız çerçevesinde Üniversitemizin her biriminin daha ileri seviyelere gelmesini arzu etmekteyiz. Bu da ancak eğitim ve özveri ile çalışan insanlar ile gerçekleştirilir. Ordu Üniversitesi 20 bin öğrenci ve bin 500'e yakın personeli ile güçlü bir üniversitedir. Akademik ve idari personelimiz ile el ele vererek gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızla Üniversitemizi daha ileri seviyelere taşıyacağımıza olan inancım tamdır" şeklinde konuştu.
Ceren Özdemir Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahsin Tonkaz ve Prof. Dr. Niyazi Taşçı, Fakülte Dekanları ve Meslek Yüksekokul Müdürleri, Genel Sekreter V. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Güler ile akademik ve idari personel katıldı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kavgayı ayırmak isteyen iş adamı öldürüldü

1 Kavgayı ayırmak isteyen iş adamı öldürüldü

Cinayet işleyip polisle çatıştı

2 Cinayet işleyip polisle çatıştı

23 Şubat Pazar Samsun hava durumu

3 23 Şubat Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor'da galibiyet günü

4 Samsunspor'da galibiyet günü

Fındık fiyatları ne kadar? 23 Şubat Pazar il il güncel fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 23 Şubat Pazar il il güncel fındık fiyatları

Husumetli olduğu kişinin fırınına kurşun yağdırdı

6 Husumetli olduğu kişinin fırınına kurşun yağdırdı

Feci kaza sonrası Bağdat Caddesi'nde denetimler artırıldı

7 Feci kaza sonrası Bağdat Caddesi'nde denetimler artırıldı

İran'da 5,7 büyüklüğünde deprem! Türkiye'de bazı evler yıkıldı

8 İran'da 5,7 büyüklüğünde deprem! Türkiye'de bazı evler yıkıldı

Traktör römorkuna çarpan otomobil hurdaya döndü

9 Traktör römorkuna çarpan otomobil hurdaya döndü

Fatih'te 9 araç kundaklandı, mahalle panik içinde sokağa döküldü

10 Fatih'te 9 araç kundaklandı, mahalle panik içinde sokağa döküldü


SIRADAKİ HABER