HaberlerAydın haberHurda otobüs eğitim atölyesi oldu

Hurda otobüs eğitim atölyesi oldu - Aydın haber

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, İbrahim Zeki Emgin İlkokulu idarecileri Türkiye'de bir ilke öncü olarak Makine Kimya Endüstrisi'nden (MKE) satın aldıkları hurda bir otobüsü, öğrenciler için "Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Beceri ve Tasarım Atölyesi'ne" dönüştürdü. Proje ile öğrencilerin derslerine daha iyi adapte olması hedefleniyor.

Hurda otobüs eğitim atölyesi oldu


Kuşadası İbrahim Zeki Emgin İlkokulu idarecileri Türkiye'de bir ilke imza attı. İdareciler, geçtiğimiz Temmuz ayında Ankara Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda İşletmesi Müdürlüğü'nden 9 bin 940 TL bedelle kullanılmayan bir yolcu otobüsü satın aldı. Urla'dan Kuşadası'na getirilen hurda otobüsün önce koltukları söküldü, iç kaplaması yenilendi. Sökülen koltukların yerine masa ve sandalyeler ile elektrik, elektronik ve havalandırma sistemleri yerleştirildi. Dışı beyaza boyanarak öğrenciler için atölyeye dönüştürülen otobüs, tavanına eklenen güneş panelleri ile de kendi enerjisini üretir hale getirildi. "Mimar Sinan asarım ve Beceri Atölyesi" ismi verilen otobüste öğrenciler şimdi fen, teknoloji, el sanatları, temel becerileri kazanma, ahşap ve metal atölye çalışmaları yapıyor.

Projenin "Sıfır Atık, Yenilenebilir Enerji ve Tasarım Beceri Atölyesi" ayaklarından oluştuğunu belirten İbrahim Zeki Emgin İlkokulu Müdürü Muzaffer Cesur, "Hayalimizi gerçeğe dönüştürdüğümüz için çok mutluyuz. Proje sayesinde öğrencilerin okula ve derslerine daha iyi adapte olacağını düşünüyor ve hedefliyoruz. Haziran ayında Mimar Sinan Tasarım ve Beceri Atölyesi'nde yapılan çalışmaların yer alacağı bir sergi açacağız. Bize destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, öğretmenler ve velilere çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Bursa'da şehitler için birlik ve beraberlik konvoyu

1 Bursa'da şehitler için birlik ve beraberlik konvoyu

Tarihi eser kaçakçılarına jandarma engeli

2 Tarihi eser kaçakçılarına jandarma engeli

Kız yurdu öğrencileri şehitler için yürüdü

3 Kız yurdu öğrencileri şehitler için yürüdü

İstanbul'da şehitler için sürücüler konvoy oluşturdu

4 İstanbul'da şehitler için sürücüler konvoy oluşturdu

50 metre yükseklikten şarampole yuvarlanan otomobil evin duvarına çarparak durab

5 50 metre yükseklikten şarampole yuvarlanan otomobil evin duvarına çarparak durab

Kastamonu'da trafik kazası: 1 yaralı

6 Kastamonu'da trafik kazası: 1 yaralı

Sergen Yalçın: "Gol atamıyoruz ama pozisyona giriyoruz"

7 Sergen Yalçın: "Gol atamıyoruz ama pozisyona giriyoruz"

Erol Bulut: "Kesinlikle penaltı değil"

8 Erol Bulut: "Kesinlikle penaltı değil"


SIRADAKİ HABER