Haberlerİzmir haberAK Parti İzmir'de kongre takvimi belli oldu

AK Parti İzmir'de kongre takvimi belli oldu - İzmir haber

AK Parti İzmir'de ilçe kongrelerinin takvimi belli oldu. İlk kongre, 8 Mart Pazar günü Kınık, Bergama ve Aliağa ilçelerinde gerçekleştirilecek.

AK Parti İzmir'de kongre takvimi belli oldu

İlçe kongrelerinin 8 Mart'ta Kınık, Bergama ve Aliağa ilçeleriyle başlayıp 19 Nisan'da son bulacağını ve diğer ilçelerin kongre tarihlerinin de önümüzdeki günlerde netleştirileceğini duyuran AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ilçe teşkilatlarının büyük bir heyecan içinde olduğunu, her zamankinden daha büyük bir katılım ve coşku beklediğini belirtti. Sürekli, örnek bir seçim süreci yaşayacaklarına inandığını söyledi.

Teşekkür etti
Hem teşkilatlara hem de kamuoyuna mesajlar veren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, aday olmayacaklarını duyuran ilçe başkanlarına teşekkür etti. Kongre sürecinin mevki değil, millete hizmet için yarışılacak bir süreç olacağına inancını vurgulayan Başkan Sürekli, "AK Parti, takım ruhunu asla kaybetmez. Birlik ve dirliğinden taviz vermez. Kongrelerimizi de bu minvalde, uyum ve coşku içinde gerçekleştireceğiz. Bunun en güzel örneği; aday olmayacaklarını davalarına bağlılıklarıyla birlikte açıklayan ilçe başkanlarımızdır. AK Parti farkı budur. Hepsine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Asla taviz vermeyiz"
Başkan Sürekli açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: "Dört ilçe başkanımız, önümüzdeki dönemde başkanlık görevine talip olmadığını açıkladı. Yaptıkları açıklamalar; partililiklerini tartıştırmadıkları, millete hizmetten, davamızdan asla taviz vermedikleri açıklamalardı. Bu tablo ancak ve ancak AK Parti çatısı altında yaşanabilir. Hepsine emekleri için teşekkür ediyorum. Kongrelerimizi birlik ve beraberlik içinde tamamlayacağız. 'Sen, ben' demeden aynı kutlu davanın neferleri olarak gönüldaşlığımızı sergileyeceğiz."

EN ÇOK OKUNANLAR

Sinoplu sporcudan büyük başarı

1 Sinoplu sporcudan büyük başarı

Sosyal medyada küfürleştiği şahsı sokakta bacağından vurdu

2 Sosyal medyada küfürleştiği şahsı sokakta bacağından vurdu

Ehliyetsiz sürücü polisten 5 kilometre kaçabildi

3 Ehliyetsiz sürücü polisten 5 kilometre kaçabildi

Takla atan otomobil tramvay yoluna devrildi: 2 yaralı

4 Takla atan otomobil tramvay yoluna devrildi: 2 yaralı

Osmaniye'de polis uygulaması

5 Osmaniye'de polis uygulaması

Çadır kentte yangın çıktı, 8 kişi dumandan etkilendi

6 Çadır kentte yangın çıktı, 8 kişi dumandan etkilendi

Sakarya'da akrabalar arasında silahlı kavga: 3 yaralı

7 Sakarya'da akrabalar arasında silahlı kavga: 3 yaralı


SIRADAKİ HABER