Haberlerİzmir haberİzmir Ekonomi mezunları için özel yazılım

İzmir Ekonomi mezunları için özel yazılım - İzmir haber

İzmir Ekonomi Üniversitesinden (İEÜ) mezun olan 16 bin 200 kişinin birbiriyle iletişim halinde olmasını sağlamak ve yeni iş ortaklıklarına zemin hazırlamak amacıyla özel bir yazılım geliştirildi. İEÜ mezunu Murat Aybars'ın Pitch&Match (Sun ve Eşleş) konsepti ile hazırladığı yeni programa üye olan mezunlar, iş hayatlarındaki ihtiyaçlarını ve tecrüb

İzmir Ekonomi mezunları için özel yazılım

İEÜ Medya ve İletişim Bölümünden 2011'de mezun olup yüksek lisansını da Glasgow Üniversitesinde yaptıktan sonra, bilişim alanında faaliyet gösteren bir şirket kuran Murat Aybars'ın (33) geliştirdiği sisteme üye olan İEÜ mezunları, ilk olarak profil oluşturacak. Bugüne kadar nerelerde çalıştıklarını, ilgi alanlarını, gelecek hedeflerini ve edindikleri tecrübeleri program üzerinde paylaşabilecek. Üye olan diğer kişilerin profillerini inceleyecek İEÜ mezunları, birbirlerini tanıma ve iş geliştirme fırsatı bulacak. Yurt dışında kariyerine devam eden ya da Türkiye'de üst düzey yöneticilik yapan kişilerin paylaşımları, iş hayatına yeni başlayacak gençlere de yol gösterecek. Sektör benzerliği fark etmeksizin, çalışan ya da kendi işini kuran mezunları bir araya getirecek program, yeni iş birlikteliklerinin oluşmasına da olanak sağlayacak.

"Güçlü bir platform"
Yazılım hakkında bilgi veren Murat Aybars, İEÜ mezunları için hayalini kurduğu profesyonel dayanışma ortamını sağlamak amacıyla özel bir ağ geliştirdiğini söyledi. Aybars, "Üniversitemizden mezun olan arkadaşlarımız, dünyanın dört bir yanında görev yapıyor. Arkadaşlarımızı yüz yüze tanıştırmak zor olabilir. Ancak bir yazılım geliştirerek, iletişim halinde kalmalarını sağlayabileceğimizi düşündük. Mezunlarımız, kendilerini tanıtan bir profil oluşturacak, ardından da ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını tanımlayacak. Bir havuzda toplanan profiller, mezunlarımız tarafından görülecek. Yazılım, oluşturulan profiller ve karşılıklı görüşme taleplerini kapsamlı bir veri analizine dönüştürebiliyor. Artık, sadece üniversitemizin mezunlarının yararlanabileceği temeli güçlü bir platforma sahibiz" dedi.

"Sinerji artacak"
İEÜ Mezunlar Derneği Başkanı Kayahan Dede ise, "16 bin 200 kişilik büyük bir aileyiz. Her ferdimizin birbirini tanımasının da çok önemli olduğunu düşündük. Bu kapsamda mezunlarımızı bir araya getirecek, böyle bir program oluşturduk. Arkadaşımız, inovatif bir yazılım geliştirdi. İlerleyen aşamada yazılıma satın-alma, proje geliştirme gibi çeşitli özelliklerin de eklenmesi planlanıyor. 'Birlikte, daha güçlü' sloganı ile dünyanın neresinde olursa olsun mezunlarımızı çeşitli yollarla bir araya getirerek, mezunlarımız arasındaki sinerjiyi artıracağız" diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor - Amed maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda?

1 Yılport Samsunspor - Amed maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda?

İşte Samsun'daki TOKİ listesi

2 İşte Samsun'daki TOKİ listesi

Samsun'da iş yeri kurşunlamaya gözaltı

3 Samsun'da iş yeri kurşunlamaya gözaltı

Bıçaklayıp cesedini yaktı

4 Bıçaklayıp cesedini yaktı

Yılport Samsunspor - Amed maçının hakemi belli oldu

5 Yılport Samsunspor - Amed maçının hakemi belli oldu

Samsun'da FETÖ'ye sınav operasyonu: 22 gözaltı

6 Samsun'da FETÖ'ye sınav operasyonu: 22 gözaltı

Samsunspor'da Muhsin Yıldırım'dan kötü haber

7 Samsunspor'da Muhsin Yıldırım'dan kötü haber

Komşusunu evine çağırıp başından vurdu

8 Komşusunu evine çağırıp başından vurdu

Türkiye profesyonel liglerinin kralı Bahattin Köse

9 Türkiye profesyonel liglerinin kralı Bahattin Köse

Dr. Mustafa Yazıcı: 'Tam tıkalı damarlar ameliyatsız açılıyor'

10 Dr. Mustafa Yazıcı: 'Tam tıkalı damarlar ameliyatsız açılıyor'


SIRADAKİ HABER