HaberlerSamsun haberBedri Yaşar: Terme Kaderine Terk Edilmiş

Bedri Yaşar: Terme Kaderine Terk Edilmiş - Samsun haber

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Samsun'un Terme ilçesinde yaşanan sel sonrası, can kaybına ve onca hasara rağmen hiçbir çalışma yapılmamış. Terme, kaderine terk edilmiş' dedi

Bedri Yaşar: Terme Kaderine Terk Edilmiş

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Terme İlçe teşkilatıyla bir araya gelerek saha taraması yaptığını ve sel sonrası Terme'de neler yapıldığının istişaresinde bulunduklarını açıkladı. 2019’da 22 Haziran ve 23 Ağustos olmak üzere 2 büyük sele maruz kalan Terme'de Teşkilat Başkanı ve üyeleriyle birlikte Terme'de çeşitli ziyaretlerde bulunan Yaşar, vatandaşların da derdini dinlediklerini söyledi. Köprüleri yıkan, şehir merkezindeki tarım arazilerini, sanayi bölgesini sular altında bırakan ve can kaybına yol açan selin ardından çok bir çalışma olmadığını gördüklerini belirten Yaşar, "Baktık; ama sel gitmiş herkes gitmiş. Konuyu meclis gündeminde daha detaylı dile getireceğim. Alınmayan önlemlerin, sonrasında yapılmayan işlerin sorumlusu kim?" diye konuştu.

"SEL GİTMİŞ HERKES GİTMİŞ"
"Halen yıkılan köprü yıkıldığı yerde öylece durmakta, aylardır söylenen Terme Çayı ıslah projesi içinse hiçbir hareket görülmemektedir." ifadelerini kullanan Yaşar, "Tarım arazilerinin sular altında kaldığı, sanayi bölgesinin göle döndüğü, çok sayıda esnafın dükkânının su baskınına uğradığı ilçede gerekli çalışmaların başlatılması için daha kaç can gitmeli ya da hasarın ölçüsü ne olmalı?" diye sordu.
Yaşar' açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Sel, artık herkesin olup bittikten sonra tartıştığı ve biz uyarmıştık dediği bir konu olmamalı. Çünkü Samsun’un sel konusunda geçmişi belli, tecrübesi de yaşanmışı da belli. 2012 yılında yaşanan selde 14 can kaybı yaşamış bir şehir Samsun. Yani bu konuda tecrübesiz değildir. O yüzden kimse “beklenmedik yağmur yağdı” demesin. Neden can kaybı olmadan ya da insanların canına mal olacak kadar hasarlar büyümeden gerekli tedbirleri almıyoruz acaba?

"DOĞAL DEĞİL DOĞURULAN AFET"
Bakın, bizim ülkemizde artık doğal afet diye bir şey kalmadı, doğurulan afet var! Alınmayan tedbirler, yaşanan olaylar sonrasındaki tecrübesizlikler, bilimden ilimden uzaklaşma, en önemlisi de değer mi denilen rant uğruna dengesiyle oynanan doğa ana intikamı var!

"CEK'LERİ CAK'LARI GEÇİN ARTIK!"
Bakın her hafta sonu gitmeye gayret gösterdiğim seçim bölgemde dertler bitmiyor; çünkü bitirmiyorlar. Terme’de sel olmuş, köprüler yıkılmış, insanların ekmek kapısı büyük hasar almış; ama o gün bugündür yapılan bir çalışma yok. Bu nasıl hizmet. Her günü yapacağız, edeceğiz ile geçiştiren bir yönetim anlayışıyla bu işler biter mi? Lütfen artık cekler cakları geçelim icraat yapalım."

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir patron çalışanlarına 10 gün korona virüs tatili verdi

1 Samsun'da bir patron çalışanlarına 10 gün korona virüs tatili verdi

İlknur hemşire korona virüsünü yendi

2 İlknur hemşire korona virüsünü yendi

Samsunlu işadamı ABD'de korona virüsünden hayatını kaybetti

3 Samsunlu işadamı ABD'de korona virüsünden hayatını kaybetti

Samsunlu şehidin kız kardeşi kansere yenik düştü

4 Samsunlu şehidin kız kardeşi kansere yenik düştü

İki köy daha Korana virüs karantinasına alındı

5 İki köy daha Korana virüs karantinasına alındı

Samsun'da buralara çocuklar alınmayacak

6 Samsun'da buralara çocuklar alınmayacak

Gece bekçiliği iş yeri önünde ölü bulundu

7 Gece bekçiliği iş yeri önünde ölü bulundu

Korona virüs vakasına giden 112 ekibine dehşeti yaşattı

8 Korona virüs vakasına giden 112 ekibine dehşeti yaşattı

Samsun'da otomobil takla attı

9 Samsun'da otomobil takla attı

Samsun'da kamyonet otomobile arkadan çarptı

10 Samsun'da kamyonet otomobile arkadan çarptı


SIRADAKİ HABER