HaberlerSamsun Korona haberSamsun'daki camilerde korona mesaisi

Samsun'daki camilerde korona mesaisi - Samsun Korona haber

Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra dünyanın birçok ülkesine yayılan korona virüsü (Kovid-19) hastalığının bulaşma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında ibadethanelerde dezenfekte çalışması yapıldı.

Samsun'daki camilerde korona mesaisi


Havza Belediyesi ve Havza İlçe Müftülüğü iş birliği ile ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde bulunan 160 cami, 24 Kur'an kursu, Aile Rehberlik Merkezi ve İlçe Müftülüğü'nde korona virüse karşı dezenfekte çalışması başlattı. Çalışmalar ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza Müftüsü Mehmet Nurlu, "Yapılan her şey sağlığımızı korumak için. Bu günlerde halkımıza bol bol ibadet edip, bir an evvel bu tehlikeden kurtulmamız ve milletimiz, vatanımız için dua etmeleri tavsiyemiz. Havza Belediyemize bizlere vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ederim" dedi.
Temizlik İşleri Müdürü Zeki Kurt'un koordinesinde kurulan 2 dezenfekte ekibi yürütülen çalışmalar kapsamında bir cemevinde de dezenfekte çalışması yapıldı. Pir Sultan Abdal Derneği Havza Şube Başkanı Necati Köse yapılan çalışmalardan ötürü teşekkür ederek, "Bu günleri toplum olarak hep birlikte atlatacağız. Alınan tedbir ve yasaklara riayet etmeliyiz" ifadelerini kullandı.
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise, "Bizler görevimizin başındayız. Havza Belediyesi olarak korona virüsün ülkemizde görülmesinin ardından durumu ciddiye alarak, çalışmalarımızı titizlikle yürütmeye başladık. Bu anlamda Belediye olarak özellikle ilçemizdeki toplu yaşam alanlarında dezenfektan çalışmaları kapsamında, tüm ibadethaneler virüse karşı tedbir amaçlı temizlik yaptık. Bu konuda vatandaşlarımız rahat olsunlar, korona virüsüne karşı her türlü tedbiri aldık, almaya devam ediyoruz. Bu süreçte fedakarca çalışan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Bağış miktarı açıklandı

1 Bağış miktarı açıklandı

İşçi servisi ile otomobil çarpıştı, ölü ve yaralılar var

2 İşçi servisi ile otomobil çarpıştı, ölü ve yaralılar var

Meydanda kadını silahla vurdu

3 Meydanda kadını silahla vurdu

Malatya'da balkondan düşen şahıs ağır yaralandı

4 Malatya'da balkondan düşen şahıs ağır yaralandı

İzmir'de ambulans kaçıran şahıs serbest bırakıldı

5 İzmir'de ambulans kaçıran şahıs serbest bırakıldı

Beyoğlu'nda silahlı saldırı: 1 ağır yaralı

6 Beyoğlu'nda silahlı saldırı: 1 ağır yaralı

1 metrelik boşluğa düşüp ayağını kırdı

7 1 metrelik boşluğa düşüp ayağını kırdı

Korona virüsü hiçe sayıp metruk binada kumar oynadılar

8 Korona virüsü hiçe sayıp metruk binada kumar oynadılar

Samsun'un delta konukları gelmeye başladı

9 Samsun'un delta konukları gelmeye başladı

Ordu'da bir mahalle karantinaya alındı

10 Ordu'da bir mahalle karantinaya alındı


SIRADAKİ HABER