HaberlerSamsunspor'un kalecisi Furkan: 'Bu yol Süper Lig'e çıkar'

Samsunspor'un kalecisi Furkan: 'Bu yol Süper Lig'e çıkar'

PTT 1'inci Lig takımlarından Samsunspor'un 23 yaşındaki file bekçisi Furkan Köse, galibiyet serilerine devam ettikleri takdirde Süper Lig'e çıkacaklarını söyledi.

Samsunspor'un kalecisi Furkan: 'Bu yol Süper Lig'e çıkar'

Galibiyet serisine devam ederlerse Süper Lig’e çıkacaklarını söyleyenFurkan Köse, "Maçlar bana tecrübe oldu ve geçmişte yapmış olduğum hataları yapmadım. Ben bana verilen şansı iyi kullandığımı düşünüyorum. Bu sezona ben şanssız başladım Sıkıntılarım vardı. Özgüvenimi kaybetmedim. Hocalarıma ve taraftarlarımız hep arkamda oldu. Bende onların yüzlerini kara çıkartmamak için kendimi erken toparladım. Son haftalarda çok iyi oynuyoruz. Son haftalarda bir dönem tamamen şanssızlık yaşadık. Çok gol kaçırdık. Şanssız beraberlikler ve mağlubiyetler aldık. 2 haftadır kazanıyoruz. Önümüzde 1461 Trabzon maçı var. Ondan da ben Samsunspor olarak iyi bir performans göstererek galip geleceğiz. İnşallah bu galibiyet serisi sezon sonuna kadar bozulmaz Önümüzde ki maçları alırsak biz bu sezon sonunda Süper Lig'e çıkarız" şeklinde konuştu.

“FORVET OLMAK İSTEDİM”

Futbola 8 yaşında başladığını söyleyenSamsunspor kalecisi Furkan Köse, önceleri forvet oyuncusu olmak istediğini ancak akrabalarının kendisini kaleci olarak yazdırdığını söyledi. Furkan Köse, "Forvet oynamak istiyordum. Ancak amcamın oğlu beni kaleci olarak yazdırdı. Yaz okulundaki ilk idmanda kendimi göstererek takıma seçildim. Daha sonra da yıldızlar kategorisinde şans buldum. Devamında A Genç’e kadar yükseldim. O dönemlerde Samsunspor’un beni takip ettiğini öğrendim. Sonra Samsunspor’a transfer oldum "dedi.

“EN BÜYÜK HAYALİM SAMSUNSPOR’DU”

Samsunspor'un kendisi için bir dönem hayal olduğun ancak hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen Furkan Köse, "Samsunspor hep hayalimdi. Bu hayalimi gerçekleştirdim. Şimdi önümüzdeki dönemlerde kaptan olarak yoluma devam etmek istiyorum. İnşallah bunu da başaracağım. Küçükken Samsunspor maçlarını 19 Mayıs Stadyumuna izlemeye gidiyordum. Beşiktaş'ın eski kalecisi ve Samsunspor'da da bir dönem oynayan Ike Shorunmu'yu çok beğeniyordum. Onu kendime örnek almıştım'' diye konuştu.SIRADAKİ HABER