HaberlerManisa haberSağlık alanında 14 bin daimi işçi alımı yapılacak

Sağlık alanında 14 bin daimi işçi alımı yapılacak - Manisa haber

Manisa İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen 14 bin daimi işçi alımı başvurularının bugün itibariyle online olarak başladığını açıkladı.

Sağlık alanında 14 bin daimi işçi alımı yapılacak

Manisa İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere daimi işçi statüsünde personel alımı yapılacaktır. İŞKUR'a bildirilen Kamu işgücü talebi doğrultusunda 26-30 Mart 2020 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Özellikle Covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu süreçte Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından alınan karar doğrultusunda kamu işçi taleplerine müracaatların tümü on-line yapılacaktır. Kamu iş gücü başvuruları; sadece İŞKUR Web sitesinde (esube.iskur.gov.tr), e-Devlet ve Alo 170 üzerinden yapılacaktır. İŞKUR İl Müdürlüğü ve Hizmet Merkezi binalarımızda başvuru alınmayacaktır." dedi.
Türkiye geneli toplamda 14 bin kişinin bu kapsamda istihdam edileceğini kaydeden Aslan, "Bunlardan temizlik görevlisi 10 bin 998 kişi, güvenlik görevlisi (silahsız) 2 bin kişi, klinik destek elemanı bin kişi, Aşçı mesleğinde ise 2 kişi istihdam edilecektir. Manisa ilinin kontenjanları ise; temizlik görevlisi 120 kişi, güvenlik görevlisi 15 kişi, klinik destek elemanı 5 kişi şeklindedir. Alım yöntemi kura ile gerçekleştirilecek olup; 18-35 yaş aralığındaki kişiler başvuru yapma hakkına sahip olacak. İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların; kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir." diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ordu'da 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

1 Ordu'da 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Ordu'da korkutan deprem

2 Ordu'da korkutan deprem

Tekirdağ'da korkunç kaza: 2 ölü 1 ağır yaralı

3 Tekirdağ'da korkunç kaza: 2 ölü 1 ağır yaralı

Tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdü, 8 saat sonra cinayeti itiraf etti

4 Tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdü, 8 saat sonra cinayeti itiraf etti

Deprem değil fotoğraflar panik oluşturdu

5 Deprem değil fotoğraflar panik oluşturdu

Maskeli soyguncular polisten kaçamadı

6 Maskeli soyguncular polisten kaçamadı

Marketten istediği bedava sigarayı alamayınca camlarını kırdı

7 Marketten istediği bedava sigarayı alamayınca camlarını kırdı

Kahramankazan'da yardım seferberliği

8 Kahramankazan'da yardım seferberliği

Defalarca bıçaklanan kişi otomobiliyle hastaneye geldi

9 Defalarca bıçaklanan kişi otomobiliyle hastaneye geldi


SIRADAKİ HABER