HaberlerErzurum haberESOB harekete geçti

ESOB harekete geçti - Erzurum haber

Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, Büyükşehir, ilçe belediyeleri ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait işyerlerinden üç ay süreyle kira alınmamasını istedi. Başkan Fırat, "Konuyla ilgili girişimlerde bulunduk. Umarım olumlu bir sonuç alırız" dedi.

ESOB harekete geçti

Korona Virüs sebebiyle onlarca meslek kolundaki esnaf ve sanatkâr faaliyetlerine ara verirken, diğer dallardaki esnaf da günü siftahsız kapatıyor. Elektrik, su, doğalgaz ve sosyal güvenlik primi gibi sabit ödemeleri devam eden esnafa bu süreçte nefes aldıracak düzenlemeler yapılması gerektiğini belirten ESOB Başkanı Rasim Fırat, bu noktada Büyükşehir, ilçe belediyeleri ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün uhdelerindeki işyerlerinden üç ay süreyle kira almamasını istedi.
BAŞVURUMUZU YAPTIK
Konuyla ilgili olarak tüm belediyeler ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne dilekçe ile müracaatta bulunduklarını kaydeden Başkan Fırat, "Korona Virüsle mücadele kapsamında işyerlerinin yüzde 80'i, 90'ı kapalı durumda. Zor bir süreç atlatan küçük esnafın zaruri harcamalarıyla birlikte üzerine binen kira yükü ayakta kalmasını güçlendiriyor. Bu anlamda Büyükşehir, ilçe belediyeleri ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kendilerine ait işyerleri için üç ay süreyle kira almamalarını istiyoruz. Bununla ilgili olarak resmi başvuru da bulunduk. Umuyorum en kısa sürede olumlu bir sonuç alırız. Unutulmamalı ki esnafın rahatlatılması, piyasayı da rahatlatacaktır" dedi.
YAPILANDIRMA ŞART
Öte yandan esnafın biriken borçlarını ödeyebilmesi için yeni bir yapılandırmanın şart olduğunu vurgulayan Başkan Fırat, şöyle dedi. "Adeta ayakta kalma mücadelesi veren esnaf ve sanatkarımızın dayanma gücünü artıracak önlemlerin alınmasını istiyoruz. Esnafa yönelik hazırlanmasını talep ettiğimiz özel bir paket, başta esnafımız olmak üzere piyasada psikolojik ciddi bir rahatlama oluşturacaktır."

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi

1 Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi

Sümsunspor'da tüm planlar yeniden gözden geçirelecek

2 Sümsunspor'da tüm planlar yeniden gözden geçirelecek

Türk bilimadamları Korona virüsü öldüren cihaz tasarladı

3 Türk bilimadamları Korona virüsü öldüren cihaz tasarladı

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Nisan Cuma il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Nisan Cuma il il güncel fındık fiyatları

O İlçede gece yarısı karantina başladı

5 O İlçede gece yarısı karantina başladı

Samsun'da koronadan kaçmayanlar yağmurdan kaçtı

6 Samsun'da koronadan kaçmayanlar yağmurdan kaçtı

Samsun'da kaza: İneğe çarpmamak için manevra yapan minibüs devrildi

7 Samsun'da kaza: İneğe çarpmamak için manevra yapan minibüs devrildi

03 Nisan Cuma Samsun hava durumu

8 03 Nisan Cuma Samsun hava durumu

Samsun'da muhtarlardan 'Ekmek' kampanyası

9 Samsun'da muhtarlardan 'Ekmek' kampanyası

Araç muayene süresine 3 ay erteleme

10 Araç muayene süresine 3 ay erteleme


SIRADAKİ HABER