HaberlerBursa haberTekstil devi üretime geçici bir süre ara veriyor

Tekstil devi üretime geçici bir süre ara veriyor - Bursa haber

Yeşim Tekstil, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de artan vak'a sayısı ve can kayıpları ile kendini gösteren Korona Virüs (Covid-19) salgınıyla etkin mücadele etmek, çalışanlarla ailelerinin ve tüm paydaşların sağlığını korumak ve devletin hayata geçirdiği önlemleri desteklemek adına üretim ve faaliyetlerini geçici bir süre durdurma kar

Tekstil devi üretime geçici bir süre ara veriyor

İçinde bulunduğumuz ve globalde tüm dünyayı etkileyen Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyanın zor günlerden geçtiğini ifade eden Yeşim Tekstil CEO'su Şenol Şankaya, firma genelinde sağlık önlemlerini en üst seviyeye çıkardıklarını ve birçok koruyucu önlem aldıklarını belirtti.
Devlet kurumlarının yaptığı açıklama ve aldıkları kararlar doğrultusunda aksiyon planlarını sürekli güncellediklerini dile getiren Şankaya, firmalarında görev yapan tüm çalışanlar ve stratejik iş ortaklarının sağlığı adına gerekli önlemleri almak üzere sürecin başladığı ilk günden itibaren mevcut gelişmeleri değerlendirerek çalışmalarına yön verdiklerinin altını çizdi.
Yeşim Tekstil olarak bu zor günleri sağlık önlemlerinin yanı sıra reel sektörün vazgeçilmez parçaları olan iş akış süreçleri, tedarik zinciri ve üretim talepleri noktasında alacakları rasyonel tedbirlerle ve ortak farkındalık ile aşabileceklerine inandıklarını kaydeden Şankaya, "Bu salgınla mücadelede öncelikle çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığını korumak ve devletimizin bu salgının yayılmasıyla ilgili hayata geçirdiği uygulamaları desteklemek adına fabrikamızda 30 Mart 2020 - 12 Nisan 2020 tarihleri arasında üretimimizi ve tüm faaliyetlerimizi geçici bir süre ile durdurma kararı aldık. Bu dönemde tüm çalışanlarımıza tavsiyemiz, Sağlık Bakanlığı ve ilgili makamlar tarafından belirtilen tüm tedbirlere uygun davranmaları, acil bir durum olmadıkça evde kalmaları, çevrelerinde hastalık şüphesi olan kişilerle de temas etmemeleri. Ayrıca kapalı ve kalabalık ortamlarda bulunmamaları da son derece önemli. Çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı için bizim aldığımız önlemlerin yanı sıra onların bireysel sorumluluklarına sahip çıkmaları da çok önemli. Bu günleri hep birlikte sağduyu içerisinde atlatıp, sağlıklı günlerde üretimimize devam etmeyi diliyoruz" diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Korona virüs testi yaptırmamak için doktorlara direndi

1 Korona virüs testi yaptırmamak için doktorlara direndi

Bağış miktarı açıklandı

2 Bağış miktarı açıklandı

Otel çatısı yandı, bir kişi ölü bulundu

3 Otel çatısı yandı, bir kişi ölü bulundu

İşçi servisi ile otomobil çarpıştı, ölü ve yaralılar var

4 İşçi servisi ile otomobil çarpıştı, ölü ve yaralılar var

Samsun riskli iller arasında mı?

5 Samsun riskli iller arasında mı?

Zaten zordu, şimdi daha da zorlaştı

6 Zaten zordu, şimdi daha da zorlaştı

Meydanda kadını silahla vurdu

7 Meydanda kadını silahla vurdu

Eşiyle kavga eden şahıs 29. kattaki evin balkonunda intihara kalkıştı

8 Eşiyle kavga eden şahıs 29. kattaki evin balkonunda intihara kalkıştı

İlkadım'da maske ve eldiven var, sosyal mesafe yok

9 İlkadım'da maske ve eldiven var, sosyal mesafe yok

Fındık fiyatları ne kadar? 02 Nisan Perşembe il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 02 Nisan Perşembe il il güncel fındık fiyatları


SIRADAKİ HABER