HaberlerTrabzon haberTrabzon Tabip Odası Başkanı Sivri komşularıyla evde sağlık çalışanları için koru

Trabzon Tabip Odası Başkanı Sivri komşularıyla evde sağlık çalışanları için koru - Trabzon haber

Trabzon Tabip Odası Başkanı Dr. Ebru Sivri, yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgınında sağlık çalışanlarının koruyucu ekipman ihtiyacının karşılanmasına katkı vermek için komşularıyla kolları sıvadı.

Trabzon Tabip Odası Başkanı Sivri komşularıyla evde sağlık çalışanları için koru

Trabzon Tabip Odası Başkanı Dr. Ebru Sivri, komşuları ile birlikte evde koruyucu siperlik üretimine başladı. Sivri, korona virüs salgınıyla mücadele sürecinde tek yürek olmak gerektiğini ifade ederek, "Hep birlikte üstesinden geleceğiz sloganıyla yola çıktık. Sağlık Müdürlüğümüz siperlik ve diğer koruyucu ekipmanların dağıtımına devam etmektedir. Ama bu süreçte hem onların yükünü biraz hafifletmek hem de bu tür malzemelere sürekli ihtiyaç duyulduğundan devamlılığı sağlamak adına üzerimize düşeni yapmak istedik. Koruyucu siperliklerimizin bir kısmı tamamlandı. Trabzon içi olmak şartıyla talep eden sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak ulaştırılacaktır. Şimdilik elimizde 100 tane var ve devamını hazırlayan koca yürekli bir ekibimiz var. Talepler doğrultusunda devamı da gelecektir" dedi.
"Evde boş durmayalım, çorbada bizim de bir katkımız olsun diyen ve yardım teklifleriyle gelen kadınlarımıza şükranlarımı borç biliyorum" diyen Sivri, "Bakarsınız yarın bir gün maske dikmeye de başlarız. Herkesin desteği ve önerileri bizim için değerlidir. Unutmayın. Hep birlikte üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı.
Sivri, maske üretiminde A-4 asetat, keçe, zımba, lastik ve çift taraflı yapıştırıcı bant gibi basit malzemeler kullandıklarını vurguladı. Sivri, yüz koruyucu ve siperlik olarak adlandırılan ekipmanın sağlık çalışanları açısından önemli olduğunu ifade ederek, "Solunum yolu semptomları olan hastayı poliklinikte muayene sırasında veya hasta odasında direkt bakım verme işlemi sırasında sağlık personeli tarafından kullanılan koruyucu bir ekipmanıdır. Kullandıktan sonra yüzde 1'lik çamaşır suyu veya alkol bazlı yer yüzey dezenfektanı ile dezenfekte edilmesi gerekmektedir" diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir mahalle karantinaya alındı

1 Samsun'da bir mahalle karantinaya alındı

Kazada ölen 4 kişinin kimlikleri belli oldu

2 Kazada ölen 4 kişinin kimlikleri belli oldu

Samsun' çevreyolunda kaza

3 Samsun' çevreyolunda kaza

Silahlı saldırıda hayatını kaybetti

4 Silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Samsun'da annesi için 150 kilometre geliyor ama sarılamadan dönüyor

5 Samsun'da annesi için 150 kilometre geliyor ama sarılamadan dönüyor

Samsun'da otomobil takla attı

6 Samsun'da otomobil takla attı

Samsun'da hasadı başladı

7 Samsun'da hasadı başladı

Evinin önünde öldürüldü

8 Evinin önünde öldürüldü

Samsun'da toplu ulaşıma 'Korona Virüs' düzenlemesi

9 Samsun'da toplu ulaşıma 'Korona Virüs' düzenlemesi

Fındık fiyatları ne kadar? 01 Nisan Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 01 Nisan Çarşamba il il güncel fındık fiyatları


SIRADAKİ HABER