HaberlerSamsun haberAtakum'da çocuklara 23 Nisan hediyesi

Atakum'da çocuklara 23 Nisan hediyesi - Samsun haber

Atakum Belediyesi, köyden dönüştürülen mahallelerde yaşayan minikleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde sevindirmek için belediye tarafından hazırlanan hediyeleri dağıtmaya başladı

Atakum'da çocuklara 23 Nisan hediyesi

Atakum Belediyesi Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmaları yasaklanan çocuklara hediye ulaştırmak için harekete geçti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Atakum'daki çocukların yüzünü güldürmek isteyen Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi çalışanları ile Atakum Kent Konseyi’nin Gençlik ve Kadın Meclisi üyeleri, kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara, gönüllü kadınlar tarafından çocuklar için özel olarak üretilen çorap oyuncakların yanı sıra Nutuk, Türk Bayrağı, Türk Bayraklı balon, pastel-kuru boya ve defter içeren hediye paketleri dağıtılmaya başlandı.

Yapılan açıklamada, "Gençlik ve Kadın Meclisi üyeleri ile Zabıta ekipleri, paketleri Atakum’un köyden mahalleye dönüşen kırsal yerleşim alanlarında çocuklara ulaştırıyor. Özel kostümler giyen gönüllüler, müzik eşliğinde ziyaret ettikleri kırsal mahallelerde bayramı evlerinde geçirecek olan çocukların yüzlerini güldürüyor. Bin 300 çocuğu sevindirecek olan hediye paketlerinin dağıtımı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde tamamlanacak" denildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Korkuluklara tekme atan genç dereye düşerek hastanelik oldu

1 Korkuluklara tekme atan genç dereye düşerek hastanelik oldu

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

2 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

3 İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

Park halindeki pikap alev alev yandı

4 Park halindeki pikap alev alev yandı


SIRADAKİ HABER