HaberlerApple iPhone 7 Cep Telefonu ile Uzun Yıllar Kullanım

Apple iPhone 7 Cep Telefonu ile Uzun Yıllar Kullanım

İletişim son yıllarda daha da önem kazanan bir durum olmaya başladı. Bu noktada özellikle telefonlara çok iş düşüyor. Telefonlar sayesinde iletişim her daim kurulabilir oldu.

Apple iPhone 7 Cep Telefonu ile Uzun Yıllar Kullanım

İletişim son yıllarda daha da önem kazanan bir durum olmaya başladı. Bu noktada özellikle telefonlara çok iş düşüyor. Telefonlar sayesinde iletişim her daim kurulabilir oldu. Bir tıkla kilometrelerce uzaktaki insanlar ile iletişim kurulabiliyor, iş dahi uzaktan yönetilebiliyor. Bu teknolojik dönüşümün yeni ürünü olan akıllı telefonlar ise bambaşka bir boyuta gelmiş durumda. Akıllı telefonlar yalnızca telefonla konuşmak için değil yüzlerce farklı amaç için de kullanılmaktadır. Teknolojinin son yıllardaki bu yeni ürünleri akıllı telefonlar ile hayat çok daha kolay bir hale geliyor. Saniyeler içerisinde kilometrelerce uzaktan dahi önemli bir toplantıya dâhil olunabilir. Tek bir tıkla yine çok kısa bir sürede dünyada neler olup bitiyor öğreniliyor. Bu akıllı telefonlar sayesinde istenilen her an müzik dinlenebiliyor, video çekilebiliyor, fotoğraf çekilebiliyor. Tüm bunların yanı sıra hava durumu dahi an be an takip edilebiliyor. İşte uzun zamandır teknoloji kullanıcılarının vazgeçemediği bir akıllı telefon ise Apple markasına ait iPhone telefonlardır. Apple, iPhone ile insanların yaşantılarını çok daha kolay bir hale dönüştürüyor. Apple kullanıcılarına teknolojinin tüm inceliklerini sunuyor. iPhone telefonlar sayesinde erişilemeyecek nokta kalmıyor. Bu telefonlar seriler halinde olup her sene yeni yazılımlı daha da gelişmiş modelleri ortaya çıkıyor. Yıllardır en çok tercih edilen telefonlardan biri olan iPhone ile her şey çok daha kolay.


Yeni Nesil Apple iPhone 7 Özellikleri

Serinin en beğenilen telefonlarından biri de iPhone 7 ‘dir. Kullanıcılarının dört gözle beklediği ürünlerden biri olan bu iPhone 7 akıllı telefon kendinden önceki serinin diğer telefonlarına nazaran çok daha gelişmiş kamera ve işlemci özelliklerine sahiptir. Daha farklı bir telefon deneyimi sunan iPhone 7, 4.7 inç Retina HD LCD ekrana sahiptir. Böylelikle geniş ekran deneyimi sunuyor. Retina ekranı sayesinde tüm görüntülerin çok daha net görülmesini sağlarken göz sağlığını düşünerek üretilmiştir. Bu retina ekranlar basınca dayanıklı bir özelliğe sahiptir. Tüm bu erken özellikleri ile bambaşka bir görüntü kalitesi sunuyor. Videolar, oyunlar ve çok daha fazlası bu ekran ile daha da net görüntüleniyor. 138 gram ağırlığında olan iPhone 7 taşınması son derece kolay olan bir üründür. Günlük yaşantı içerisinde kaba ve ağır telefonlara kıyasla oldukça kolay kullanım imkânı sunuyor. Son derece hafif bir ürün olarak ergonomik tutuş ve taşıma imkânı sağlıyor. Cihaz bu özelliliği sebebiyle kullanıcılarına rahatlık sunmaktadır. Yüksekliği 138,3 mm, genişliği 67,1 mm ve derinliği 7,1 mmdir. Boyutları da oldukça ideal olan bu telefon gün içerisinde tüm işlemleri rahatlıkla yapabilme imkânı sunuyor. Bir telefondan daha fazlası olan iPhone 7 her yere rahatlıkla taşındığı için saniyeler içerisinde tüm işlemler çok uzaklardan dahi kolaylıkla yapılabiliyor. Kullanım kolaylığı sağlayan iPhone 7 ile hayatı yönetmek çok daha kolay.


iPhone 7 Donanımı ve İşlemci Özellikleri

Apple iPhone 7 de tüm işlemleri kolaylık yapmayı sağlayan son derece gelişmiş bir işletim sistemi bulunmaktadır. IOS 10 işletim sistemi ile oluşturulmuş olup bu ios Apple markasına ait bir yazılım sistemidir. A10 işlemciye sahip olan bu iPhone 7 dört çekirdekli bir işlemci özelliğini taşımaktadır. Bu dört çekirdekli işlemcisi sayesinde çok daha hızlı işlem yapma özelliği sağlarken daha düşük bir güçle çalışmaktadır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu dört çekirdekli işlemci 2.34 GHz frekansında çalışmaktadır. Altı çekirdekli grafik işlemcisi ve bu akıcı işletim sistemi sayesinde harika bir oyun deneyimi vadediyor. Uygulamaları, oyunları ve videoları kolaylıkla kullanma imkânı sunan bu iPhone 7 kusursuz bir telefon kullanımı yaşatıyor. Her özelliği ile bir telefondan daha fazlası olduğunu kanıtlıyor. Pil performansı ile tüm bu işlemlerin kesintisiz yapılmasına olanak sağlıyor. 1960 mAH pil performansı sayesinde yaklaşık olarak 3G ile 14 saat kesintisiz görüşmeyi sağlayabilecek özelliğe sahip. Bunun yanı sıra yine 240 saat kesintisiz bekleme süresi sunuyor. Bu güçlü şarj performansı sayesinde çok hızlı şarj olurken bu bataryanın uzun süreli kullanılmasını sağlıyor. Kısa sürede şarj olan iPhone 7 ile kesintisiz olarak telefon kullanılabilir ve sık sık şarj aleti taşınması gerekmez. Şarjın bitmesi durumunu minimuma indirgeyen bu iPhone 7 ile saatlerce telefon kullanılabilir.

iPhone 7 İki Kamerası Sayesinde Tüm Anları Ölümsüzleştirin

Her bakımdan güçlü bir donanıma sahip olan iPhone 7 yüksek performanslı kameraları sayesinde kullanıcılarını son derece memnun ediyor. iPhone kamera özeliklerinin üstünlüğü kabul görürken iPhone 7 kamerası bunu daha da pekiştiriyor. Sıradan bir cep telefonu özelliklerinin yanı sıra adeta profesyonel bir kamera deneyimi yaşatıyor. En güzel anları yakalamak için iki adet kamerası bulunmaktadır. Hem ön hem de arka kamerasının gelişmiş özellikleri sayesinde çekilen görüntüler çok daha yüksek çözünürlüklüdür. 12 MP arka kamerası sayesinde en ince ayrıntıyı dahi yakalıyor ve görüntülüyor. Hem video hem de fotoğraf çekerken bu yüksek mega pikseli ile her şey çok daha net görünüyor. Bu kameranın optik görüntü sabitleyici özelliğini yanı sıra karma kızıl ötesi filtresi bulunuyor. Böylelikle 4K çözünürlüklü videoları saniyede 30 kare hızında sabitleyebilmektedir. Bunların yanı sıra ise trend olan slow motion ve time lapse şeklinde video kaydetmeyi de sağlıyor. Bu şekilde farklı varyasyonlarla video çekme imkanı sunuyor. 7 MP özelliği ile ön kamerası harika selfieler için ortam hazırlıyor. En ince detayları dahi yakalayarak çok daha güzel selfieler ortaya çıkarıyor. Selfie türü çekimleri ve FaceTime gibi görüntülü görüşmeleri çok daha kaliteli gerçekleştirme imkanı sunuyor. Bu 7 MP özelliğe sahip ön kamerada seri çekim özelliği bulunuyor. Bu özelliği sayesinde saniyeler içerisinde birden çok poz çekebiliyor.


Apple iPhone 7 Hafızası ile Kolay Depolama

Donanımı ve özellikleri ile çokça tercih edilen iPhone 7’nin retina ekranın çoklu dokunma ve görüntü yakınlaştırma özellikleri de bulunuyor. Çizilmeye karşı güçlü yapısı sayesinde uzun süreli kullanım imkanı sunuyor. iPhone 7 suya dayanıklı bir telefondur. Böylelikle su dökülmelerine ve sıçramalarına karşı dayanıklıdır. 1 metre derinlikteki suda yarım saat korunduğu test edilerek onaylanmıştır. Tüm bu özellikleriyle beraber Apple iPhone cep telefonu farklı depolama kapasiteleri ile oluşturulmaktadır. iPhone 7 32 GB geniş depolama alanı sayesinde hem uygulamaları hem de verileri saklıyor. 32 gigabaytlık hafızası sayesinde her uygulamayı kullanma imkanı sağlıyor. Bunun bir üst depolama kapasitesi ise 64 GB olan iPhone 7 telefondur. 64 GB hafızası ile gerek fotoğraf gerek video gerekse oyunları sorunsuz açıyor ve koruyor. Böylelikle kesintisiz bir telefon kullanım imkanı sunuyor. Verilerin korunmasını sağlayarak hiçbiri arasında tercih yapma zorunluluğu bırakmıyor. Ve son olarak en geniş hafızası ile iPhone 128 GB adeta bir depo. Her uygulamayı, oyunu, dosyayı ve daha birçok şeyi depolayabilecek hafızası ile sınırsız bir depo görevi görüyor.SIRADAKİ HABER