HaberlerMavi Yolculukların Rotası: Kemer

Mavi Yolculukların Rotası: Kemer

Toroslar'dan gelen seller 1910 yılında eski köyü bir bataklık ve göl haline dönüştürdü. Halk bunu bir daha yaşamamak için dağ eteklerine 23 kilometre duvar ördü. Böylece eski köye yeni bir ad verildi: Kemer. Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Beldibi belki de Kemer'den daha çok tanınan koylar.

Mavi Yolculukların Rotası: Kemer

Mavi yolculuk rotasından bulunan Kemer'in tam donanımlı marinası yatçıları buraya çekiyor.

Toroslar'dan gelen seller 1910 yılında eski köyü bir bataklık ve göl haline dönüştürdü. Halk bunu bir daha yaşamamak için dağ eteklerine 23 kilometre duvar ördü. Böylece eski köye yeni bir ad verildi: Kemer. Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Beldibi belki de Kemer'den daha çok tanınan koylar. Mavi yolculuk rotasından bulunan Kemer'in tam donanımlı marinası yatçıları buraya çekiyor.
Lüks otellerin yer aldığı Kemer'de ayrıca butik oteller ve pansiyonlar da konaklama seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Çok yıldızlı otellerden mütevazı küçük pansiyonlara kadar her bütçeye hitap eden tatil seçenekleri mevcut.
Kemer'in içinde her yerden denize girilebiliyor. Ancak kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler tekneyle çevredeki koylara gidip denize girebilir ya da düzenlenen cip safarilere katılabilirler. Kemer'den Söğüt Cuması, Altınkaya Dere köyü gib noktalara günübirlik cip safariler düzenleniyor.

Antalya'ya 42 kilometre uzaklıkta bulunan Kemer, Antalya Havaalanı'na 60 kilometre mesafede yer alıyor. Eşsiz bir tatil deneyimi yaşatan Kemer otelleri farklı seçenekleriyle tatilinizi kolaylaştırıyor. Lüks otellerin dışında pansiyon ve butik otellerde hizmetinize sunuluyor.
Her yaşa ve her tatil anlayışına hitap eden Kemer'de çeşitli tatil seçenekleri bulunuyor. Kemer otel fiyatları her bütçe için ayrı alternatifler sunuyor. Kemer otel listesi oldukça kalabalık ama yine de odalar aylar öncesinden doluyor.
Kemer tatilinizde gezip görebileceğiniz yerler arasında ise Phaselis Antik Kentiü, Idyros Antik Kenti, Beydağları Milli Parkı, Üçoluk Yaylası, Göynük Kanyonu, Beldibi Mağarası, Sırtlanini Mağarası, Paris Batığı ve Selçuklu Av Köşkü bulunuyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

1 Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

2 Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camiler açıklandı

3 Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camiler açıklandı

Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

4 Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

5 Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

İş adamı kazada hayatını kaybetti

6 İş adamı kazada hayatını kaybetti

Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

7 Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

8 Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

Genç kız sokak ortasında öldürüldü

9 Genç kız sokak ortasında öldürüldü

Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

10 Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı


SIRADAKİ HABER