HaberlerOrdu haberMHP'li Enginyurt'tan 'fındık' salvoları: CHPli vekil baronların sözcüsü

MHP'li Enginyurt'tan 'fındık' salvoları: CHPli vekil baronların sözcüsü - Ordu haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TMO'nun 25 liradan fındık satışını eleştiren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'e tepki göstererek, 'Adıgüzel 'halkın değil tüccarların sesi.' Fındık baronları sufle yapıyor, Adıgüzel konuşuyor' dedi.

MHP'li Enginyurt'tan 'fındık' salvoları: CHPli vekil baronların sözcüsü


Sosyal medya sayfasından canlı yayın yapan ve gündemi değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TMO'nun bu yıl herkesin 14-15 lira beklediği ortamda 17 liradan fındık alımı yaptığını, bugün ise dolan depolarını boşaltmak ve fındık mamulü üreten piyasanın ihtiyacını karşılamak amacıyla 25 liradan satış yaptığına dikkat çekti.

FINDIK 20 TL'NİN ALTINDA OLMAZ
TMO'nun satışının yeni sezon için umut olduğunu belirten Enginyurt, "TMO'nun 25 liradan satış yapması, yeni sezon ürününün 20 liranın altında olmayacağının işaretidir" diye konuştu.
2018 yılında serbest piyasada fındığın 8-9 liradan işlem gördüğünü, 2019 yılında üreticinin TMO'dan 14-15 lira beklerken 17 liradan fındık sattığını ve bu fiyatın üretici için 'düğün bayram' olduğunu belirten Enginyurt, ilgi ve destekleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ve TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal'a teşekkür etti.

FINDIK BARONLARI SUFLE YAPIYOR, CHPLİ ADIGÜZEL KONUŞUYOR
Bu tabloya rağmen TMO'nun depolarını boşaltmak ve fındık mamulü üreten piyasanın ihtiyacını karşılamak amacıyla 25 liradan satış yapmasını eleştiren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'e sert tepki gösteren Enginyurt, şöyle konuştu:
"Sen kimin vekilisin Adıgüzel, tüccarların vekili misin halkın vekili misin? Adıgüzel sen nasıl bir insansın ki tüccarın 12-13 liradan fındık aldığı yerde TMO 17 liradan fındık aldı teşekkür etmedin, o gün TMO'yu savunmadın, sahip çıkmadın, teşekkürü bilmiyorsun, şimdi çıkmışsın 3-5 tane tüccar el altından sana sufle veriyor, sana 'TMO 24 liradan fındık satıyor bu çok kötü' diyorsun. Mustafa Adıgüzel için 25 lira niye kötü biliyor musunuz, çünkü TMO 25 liradan Mayıs ayında fındık satarsa 3 ay sonra yeni fındık sezonunda fındık 20 liranın altına düşmez. İşte fındık baronları panikledi. Bunlar bu panikle TMO'yu ve Tarım Bakanlığını baskı altına almaya çalışıyor. TMO fındığı 21 liradan satsaydı Mustafa Adıgüzel bu sefer 'Hayırdır fındık piyasada 25 lira iken niye 21 liradan sattın' diyecekti. Çünkü bu CHP'nin hayra vesile hiçbir işi yok. Bunlar varsa yoksa muhalefet etmek için gelmişler."

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

1 Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

2 Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camiler açıklandı

3 Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camiler açıklandı

Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

4 Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

5 Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

İş adamı kazada hayatını kaybetti

6 İş adamı kazada hayatını kaybetti

Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

7 Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

8 Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

Genç kız sokak ortasında öldürüldü

9 Genç kız sokak ortasında öldürüldü

Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

10 Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı


SIRADAKİ HABER