HaberlerSamsun haberFransa'dan Tekkeköy'e 300 yardım kolisi

Fransa'dan Tekkeköy'e 300 yardım kolisi - Samsun haber

Fransa Mevlana Derneği tarafından Türk Kızılayı Tekkeköy Şubesi'ne ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla 300 kolilik yardım gönderildi.

Fransa'dan Tekkeköy'e 300 yardım kolisi


Türk Kızılayı Tekkeköy Şubesi'ne ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla Fransa Mevlana Derneği tarafından 300 yardım kolisi değerinde yardım yapıldı. Yapılan yardımın ardından 300 ihtiyaç kolisi hazırlanarak vatandaşlara dağıtılmak üzere paketlendi. Türk Kızılayı'nın her faaliyetine destek veren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Türk Kızılayı yetkilileri ile birlikte yardımsever dernek yetkililerini arayarak teşekkürlerini sundu.
Fransa'dan Tekkeköy'e gelen yardımın oldukça anlamlı olduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Fransa'da bulunan yardımsever bir derneğimizin üyeleri Türk Kızılayı'na önemli bir bağışta bulundu. Bu yardımın ilçemiz Kızılayı'na gelmesinde sizin verdiğiniz emeklerin karşılığı olarak görüyorum. Türk Kızılayı Tekkeköy Şubesi'nin yurt içinde ve yurt dışında ne kadar takip edildiği ve ne kadar doğru işler yaptığının göstergesidir bu yardım. Dünyanın öbür ucundan, Fransa'dan bu gayretiniz görüldü ve yardım geldi. Onların amacı da bu yardımı göndererek, Fransa'da yaşayan kardeşlerimizi unutmamızı istiyorlar" dedi.

Başkan Togar, Fransa'daki hayırseverler ile görüntülü konuştu
Fransa Mevlana Derneği yetkililerinden olan ve yardımın Tekkeköy'e ulaşmasında vesile olan Aydın Köse ile görüntülü konuşarak teşekkür eden Başkan Hasan Togar, "Bizi bir kere daha gururlandırdınız. Allah sırtınızı yere getirmesin. Bugün burada örnek bir kampanyaya imza attınız. Sizi tebrik ediyoruz. Bundan sonra görev bizde. İnşallah biz de Fransa'da yapmakta olduğunuz Ayasofya Camii için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz" diye konuştu.
Türk Kızılayı Tekkeköy Şubesi yetkilileri de hem yardımsever derneğe hem de bu zamana kadar her faaliyetlerinde yanlarında olan Tekkeköy Belediyesine teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından yarım kolileri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da İnşaattan düşen sıva ustası hayatını kaybetti

1 Samsun'da İnşaattan düşen sıva ustası hayatını kaybetti

Samsunspor'un eski yöneticisi Tarık Kaptan vefat etti

2 Samsunspor'un eski yöneticisi Tarık Kaptan vefat etti

Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

3 Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

Cinayet masasından Samsun'da çay ocağına

4 Cinayet masasından Samsun'da çay ocağına

Samsun şehidini karşıladı

5 Samsun şehidini karşıladı

Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

6 Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

Dehşet veren olay

7 Dehşet veren olay

Öldürülen annesine veda sözleri yürekleri dağladı

8 Öldürülen annesine veda sözleri yürekleri dağladı

Bacanakların kanlı miras kavgası: 1 ölü

9 Bacanakların kanlı miras kavgası: 1 ölü

Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

10 Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı


SIRADAKİ HABER