Haberlerİyi Bir Gün Geçirmenin 7 Yolu

İyi Bir Gün Geçirmenin 7 Yolu

Çevrenizdeki insanları mutlu görmeyi seviyor musunuz? Etrafınızda eğlenen insan kalabalığı sizi eğlendiriyor mu? Tüm vaktinizi çevrenizdeki insanları mutlu etmek için geçiremezsiniz.

İyi Bir Gün Geçirmenin 7 Yolu

Çevrenizdeki insanları mutlu görmeyi seviyor musunuz? Etrafınızda eğlenen insan kalabalığı sizi eğlendiriyor mu? Tüm vaktinizi çevrenizdeki insanları mutlu etmek için geçiremezsiniz. Artık biraz kendinizin farkına varmalı ve kendinizi mutlu etmeye, eğlendirmeye bakmalısınız. Kısaca kendi mutluluğunuzu kendiniz yaratmalısınız. İşte kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak 7 basit yöntem..

Başka insanların yanında kendini iyi hisset

Eğer bir kişinin iyi hissetmesini istiyorsanız, onun etrafında iyi hallerinizle bulunun. Bu kişi herhangi biri olabilir. İyi hissetmesini sağlamak için konuşmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Onun yanında pozitif bir şekilde oturmak bile mutlu bir ortam oluşturmanızı sağlar. Birinin gününü pozitif geçirmesini sağlamak bu kadar kolay.

Sevildiğinizi düşünün

Daha önce görmediğiniz insanların arasına sizi sevdiklerini biliyormuş gibi girseniz durum ne olurdu? Davranışlarınıza nasıl yansırdı? O insanlara karşı nasıl bakardınız? Onlarla nasıl bir iletişim kurardınız? Bir insanın sizi sevdiğine inanarak hareket etmek, iletişim kalitenizi yüksek oranda artıracaktır. Sizi sevdiğini düşündüğünüzde, o kişiyle pozitif konuşabilecek, belki daha sağlıklı iş yapabileceksiniz. Bu davranış şekli karşınızdaki kişiye de yansıyacak. Böylece aradığınız huzur karşılıklı olarak sağlamış olacaksınız. Tek yapmanız gereken insanların sizi sevmemesi için hiçbir sebep olmadığına inanmak.

Herkes için endişelenmekten kurtul

Sevmek ve endişe etmenin aynı şey olmadığının farkına varın. Birinin sizin için deli gibi endişe duyduğunu düşündüğünüzde, üzerinizde normalinden daha fazla yük hissedersiniz. Sizin için endişelenmesinden, kendinizi sorumlu tutarsınız ve bu berbat bir durum haline gelebilir. Gereğinden fazla endişe duymak size ve karşı tarafa yüksek oranda baskı uygular. Kendinizi iyi hissetmek için sakin kalmayı ve gereğinden fazla endişenin fayda değil zarar getirdiğini hatırlayın.

İnsanlara size güvenmemeleri gerektiğini tavsiye edin

Size körü körüne güvenen insanlara karşı 'Ben hata yapan bir insanım.' izlenimi verin. Size şüphesiz güvenmelerine engel olun. Herkesin bildiği bir kural vardır ki, her insan hata yapar. Size şüphe duymadan güvenen bir insan en ufak açık yakaladığı zaman sizden bir anda soğuması kaçınılmaz olur. Ayrıca bu durum sizin ona karşı pasif hale gelmenize, güven kaybetmemek için 'hayır!' diyememenize sebep olur. İstemediğiniz bir duruma hayır diyememek, belki de bu çağın en büyük hastalığı olabilir. Önünüze gelen herkesin dediklerini harfiyen yapmak, size hayatı zindan edecektir.

Dünya'ya yardım edin

İyi bir gün geçirmenin en kilit noktası yardımseverliktir. Gününüzü iyi geçirmek için hatta çevrenizdeki herkesin gününü iyi geçirmesi için yardıma ihtiyacı olan herkese koşun.Sokak hayvanlarını besleyin, yerdeki çöpü konteynıra atarak dünya'ya ve temizlik işçilerine yardım edin. Herkese gülümseyin ve iş arkadaşınıza kahve ikram edin. Ufacık bir tebessüm, bir dokunuş tüm gününüzü pozitif geçirmenize rahatlıkla olanak sağlar. Dünya'yı iyiliğin kurtaracağını unutmayın. Yardım etmekten çekinmeyin.

Pozitif dedikodu yapın

Bir tanıdığınızın sizin hakkında olumlu dedikodular yaptığını duysanız ne hissederdiniz? Muhtemelen bu durum onlarca kişinin mutlu olmasını sağlardı. Hem anlatan, hem dinleyen, hem de bahsedilen kişi harika bir gün geçirirdi. Çevrenizdeki insanlar hakkında olumlu konuşmalar yapmanız, hem iyi hissetmenizi, hem de iletişim güçlendirmenizi sağlayacak. İyi hissetmek sizin elinizde.

Birinin kaçamak yapması için yardım edin

Bu madde ilk önce tuhaf gelebilir. Fakat herkesin zaman zaman kaçamak yapması bir ihtiyaçtır. Mesela bir arkadaşınızın okula gitmemesi için yardım edin. Kulağa oldukça tuhaf bir tavsiye gibi geliyor değil mi? Arkadaşınızın okulda ki boşluğunu doldurun ve notlarınızı ona verin. Bunlar her insanın nadiren de olsa yapmak isteyeceği şeylerdir. Arkadaşınızın sürekli yapmak zorunda olduğu bir işten bir günlüğüne kurtarmak ne kadar büyük bir iyilik olurdu. Belki de uzun zamandır yapmak istediği şeyi sizin sayenizde boşluk bularak yapacaktı. Emin olun bu ufak yardım ve jestler bir gün size iyilik olarak döner. Bu durum iki tarafın bağlarını güçlendirir. Bu kaçamaklar zarar olarak değil, daha huzurlu bir gün olarak geri döner.

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

1 Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

Başakşehir'de eski ve yeni site yönetimi birbirine girdi: 5 yaralı

2 Başakşehir'de eski ve yeni site yönetimi birbirine girdi: 5 yaralı

Yüksekten dereye düşen kişi yaşamını kaybetti

3 Yüksekten dereye düşen kişi yaşamını kaybetti

Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale geldi

4 Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale geldi

Zonguldak'ta drone ile devriye dönemi

5 Zonguldak'ta drone ile devriye dönemi

Hatay'da masaj salonlarına operasyon 21 kadın gözaltına alındı

6 Hatay'da masaj salonlarına operasyon 21 kadın gözaltına alındı

(ÖZEL) Virüsü unuttular, yolu kapatıp oyun havası oynadılar

7 (ÖZEL) Virüsü unuttular, yolu kapatıp oyun havası oynadılar

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 5 yaralı

8 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 5 yaralı

Kontrolsüz çıkan tır kazaya neden oldu: 9 yaralı

9 Kontrolsüz çıkan tır kazaya neden oldu: 9 yaralı

Silahlı kavganın büyümesini bekçiler engelledi

10 Silahlı kavganın büyümesini bekçiler engelledi


SIRADAKİ HABER