HaberlerKüçük Taksitler ile Ev ve Araba Sahibi Olun

Küçük Taksitler ile Ev ve Araba Sahibi Olun

Senet ve kura yoluyla küçük taksitler ile ev ve araba sahibi olun. Bankaların kredi faizleri, bütçe yorucu olabilir, ödeme konusunda zorluklarla mücadele gerektirebilir.

Küçük Taksitler ile Ev ve Araba Sahibi Olun

Senet ve kura yoluyla küçük taksitler ile ev ve araba sahibi olun. Bankaların kredi faizleri, bütçe yorucu olabilir, ödeme konusunda zorluklarla mücadele gerektirebilir. Senet ve kura yollarıyla ev ve araba sahibi olmak ise faizsiz ve peşinatsız olduğu için, bütçe planlamalarına uygun taksitlendirmeler yapılarak rahat bir ödeme planıyla gerçekleştirilebilir.

Senet Yoluyla Ev Almak

Senet yolu ile ev almak taksitle ev alma biçimlerinden biridir. Alıcının senet yoluyla ev alması için inşaat firmalarının yaptığı taksit kampanyalarını takip etmesi gerekmektedir.

Senet yoluyla ev satışı, inşaat firmaları tarafından, projeler gerçekleştirilirken ya da gerçekleştirildikten bir süre sonra, önceden belirlenmiş bir tarihte teslim edilmek üzere, kredisiz, peşinatsız ve faizsiz olarak, taksitli bir biçimde projelerin satışıdır. Senet yoluyla taksitle ev almak isteyen kişiler satışı yapan firmanın güvenilirliğine dikkat etmelidir.

Senet Yoluyla Araba Almak

Senet yoluyla araba almak, alınan aracı faizsiz bir biçimde taksitlendirmenin bir yoludur. Senet yoluyla araba satışını araba galerileri yapmaktadır. Galeriler peşinatlı ya da peşinatsız olarak araçlarını, senet usulü taksitlendirme ile satışa çıkarabilirler. Galerilerden senet yoluyla taksitle araba alma, taşıt kredisi gibi faizli olmadığı için bütçe aracı ödeme planlarına sahip değildir. Banka kredisiz, faizsiz fakat taksitle araba almak isteyen alıcıları satış yapan galerileri araştırılması gereklidir. Zira senet imzalama işlemi yasal tüzükler ve kurallar çerçevesinde yapılmazsa, taraflar karşılıklı hak ihlalinde bulunabilir.

Kura Yoluyla Ev ve Araba Almak

Kura yoluyla ev almanın iki yolu vardır. Birincisi gelir düzeyi düşük vatandaşları ev sahibi yapma misyonuna sahip TOKİ'nin sosyal konut projelerine katılmaktır.

İkinci yolu ise gelir düzeyi yüksek fakat bankalardan çeşitli sebeplerden dolayı kredi çekmek istemeyen ya da çekemeyen vatandaşlar tarafından kullanılan özel şirketler aracılığı ile kuralara katılma yoludur. Özel şirketler aracılığıyla kura sistemi ile mal sahibi olmak isteyen vatandaşların, şirketlerin köklü ve güvenilir olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. 

Kura yolu ile araba sahibi olmanın ise tek bir yolu vardır. Tıpkı ev sahibi olmanın ikinci yolu gibi, faizsiz, peşinatsız uygun ödeme planları ile taksit ödeyerek kuraya katılma hakkı kazanılan özel şirketlerdir. Bu şirketlerde vatandaşların ödeme planlarına göre uygun taksit olanaklarıyla, taksit ödenilen süre boyunca dâhil olacakları kura grupları vardır. Düzenli olarak kura çekilir ve katılımcılar herhangi bir kurayı kazanamazsa dahi ödedikleri taksit sona erdiği zaman ev ya da araçlarına sahip olurlar.

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bimcell TL Yüklemesi

6 Bimcell TL Yüklemesi

Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

7 Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu


SIRADAKİ HABER