HaberlerKocaeli haberKartepe'de okullar YKS sınavına hazırlandı

Kartepe'de okullar YKS sınavına hazırlandı - Kocaeli haber

Kartepe Belediyesi, YKS sınavına girecek olan yüzlerce öğrencinin sağlığını korumak için okulları dezenfekte ederek hazır hale getirdi.

Kartepe'de okullar YKS sınavına hazırlandı

Kartepe Belediyesi, bu hafta sonu ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) gerçekleşeceği okullarda dezenfekte çalışmalarını tamamlayarak okulları sınava hazır hale getirdi. Sınava girecek olan öğrencilerin sağlığını önemseyen Kartepe Belediyesi, dikkatli bir şekilde tüm okulları virüs ve mikro organizmalardan arındırdı. İlçe genelinde YKS sınavının gerçekleştirileceği okullarda, Sağlık Bakanlığı onaylı insan sağlığını tehdit etmeyen biyosidal ürün ile itinalı biçimde dezenfekte çalışması yapıldı. Kartepe Belediyesi ekiplerince okulların giriş kapısı, çocukların elleriyle dokunabilecekleri kapı kolları ve çerçeveleri, merdivenler, korkuluklar, sınav olacakları sınıflar, oturacakları sıralar, öğretmen masaları, pencere kolları ve lavabolar olmak üzere toplam 302 metre kare alan titizlikle dezenfekte edildi.
YSK sınavına girecek öğrencilere başarı dileğinde bulunan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, "YKS eğitim hayatında öğrencilerimiz için dönüm noktalarından biridir. Çocuklarımızın geleceğine yön verecek olan bu sınavın öğrencilerimize, ailelerine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Kartepe Belediyesi olarak YKS sınavlarının yapılacağı okullarda gereken dezenfekte çalışmalarını tamamlayarak okullarımızı hazır hale getirdik. YKS sınavı için bakanlıklarımız tarafından yayımlanan genelgelere hemşehrilerimizin uyması, bu yönde duyarlı olunması çok önemlidir" dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çarptı ardından takla attı: 2 yaralı

1 Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çarptı ardından takla attı: 2 yaralı

Korona virüsü yok saydılar, 5 kişilik otomobilden 10 kişi çıktı

2 Korona virüsü yok saydılar, 5 kişilik otomobilden 10 kişi çıktı

TIR kavun tezgahına girdi 1 ölü

3 TIR kavun tezgahına girdi 1 ölü

Aşk acısı Aydın polisini ayağa kaldırdı

4 Aşk acısı Aydın polisini ayağa kaldırdı

Manisa FK'da İnegölspor hazırlıkları devam ediyor

5 Manisa FK'da İnegölspor hazırlıkları devam ediyor

Sakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

6 Sakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Fatih'te çıkmaz sokakta iki erkek şahıs silahla vurulmuş halde bulundu

7 Fatih'te çıkmaz sokakta iki erkek şahıs silahla vurulmuş halde bulundu


SIRADAKİ HABER