HaberlerOrdu haberVali Sonel: "Tek hedef Ordu'nun kalkınmasıdır"

Vali Sonel: "Tek hedef Ordu'nun kalkınmasıdır" - Ordu haber

Ordu Valisi Tuncay Sonel, şehrin daha ileri gidebilmesi için sıkı bir çalışma içerisinde olacaklarını belirterek, "Biz, bütün enerjimizi Ordu'nun gelişmesi, kalkınması için harcayacağız" dedi.

Vali Sonel:

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tunceli Valiliği görevinden, Ordu Valiliği görevine atanan ve bu görevine 21 Haziran 2020 tarihinde başlayan Vali Tuncay Sonel, bir yandan tebrik ziyaretlerini kabul ederken, diğer taraftan iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelerek, istişarelerde bulunuyor.
Altınordu ilçesi Karapınar mahallesinde bulunan Ordu Organize Sanayi Bölgesine giden Vali Tuncay Sonel, burada bulunan Ordu OSB Müdürlüğü binasında Ordu OSB Başkan Vekili Murat Şimşek ve Müteşebbis Heyet üyeleri ile bir araya geldi.
Amacının, Ordu OSB Başkan Vekili ve Müteşebbis Heyet üyeleri ile tanışmak, fikir alışverişinde bulunmak ve Ordu OSB'nin genel durumu hakkında bilgi almak olduğunu belirten Vali Sonel, "Biz, bütün enerjimizi Ordu'nun gelişmesi, kalkınması için harcayacağız. Bunun için de gece gündüz demeden çalışacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımızla,Milletvekillerimizle,sizlerle ve şehrimizin tüm dinamikleriyle istişare ve işbirliği içinde hareket edeceğiz. Bizim derdimiz, vatandaşlarımızın yüzünün gülmesidir. Onları mutlu edebilmektir. Bizim, Ordu'ya yatırımcı bulma sıkıntımız, sorunumuz olmaz. Bu konuda bazı girişimlerimiz de var. İnşallah Ordu 2. OSB'nin ve Ünye OSB'nin tam anlamıyla faaliyete geçmesi, Fatsa OSB'nin genişleme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Ordu'ya çok daha fazla yatırım gelecek ve istihdam artacak, işsizlik azalacak. Bunu hep birlikte kısa sürede başaracağız. Bizler de bu konuda yoğun bir gayret ve çaba içerisinde olacağız" dedi.
Vali Tuncay Sonel, Ordu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeler, yapılan üretim ve sağlanan istihdam konularında, Ordu OSB Başkan Vekili Murat Şimşek'ten bilgi aldı.
Ordu OSB Müteşebbis Heyeti üyeleriyle bir süre sohbette bulunan Vali Sonel, Ordu OSB içerisinde faaliyet gösteren işletmeleri, daha sonraki bir zaman diliminde yerinde ziyaret ederek, yapılan üretim ve çalışmaları yerinde görmek istediğini ifade etti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Şoförlü Araç Kiralama

1 Şoförlü Araç Kiralama

Hastanede çıkan yangın korkuttu

2 Hastanede çıkan yangın korkuttu

Binali Yıldırım'ın eşine hakaret eden İyi Partili Özeren gözaltına alındı

3 Binali Yıldırım'ın eşine hakaret eden İyi Partili Özeren gözaltına alındı

Artvin'de yavru ayıyı vuran ve köpekleri üzerine salan kişi yakalandı

4 Artvin'de yavru ayıyı vuran ve köpekleri üzerine salan kişi yakalandı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 ölü 4 yaralı

5 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 ölü 4 yaralı

Bülent Korkmaz: "Hakem bugün bu takımın kaderiyle oynadı"

6 Bülent Korkmaz: "Hakem bugün bu takımın kaderiyle oynadı"

Malatya'da pencereden düşen şahıs yaralandı

7 Malatya'da pencereden düşen şahıs yaralandı

Marius Sumudica: "Çok çılgınca bir maç oldu"

8 Marius Sumudica: "Çok çılgınca bir maç oldu"

Kuşadası'nda boş villa yandı

9 Kuşadası'nda boş villa yandı

Sokaktaki köpeği bıçaklayan şahıs gözaltına alındı

10 Sokaktaki köpeği bıçaklayan şahıs gözaltına alındı


SIRADAKİ HABER