Haberlerİzmir haberHem diploma hem iş sahibi olması için öğrencilere fırsat

Hem diploma hem iş sahibi olması için öğrencilere fırsat - İzmir haber

İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrenciler, hem diplomalarına kavuşuyor hem de iş yeri açma belgesi almaya hak kazanıyor.

Hem diploma hem iş sahibi olması için öğrencilere fırsat

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nın öncülüğünde, son yıllarda mesleki ve teknik eğitimde önemli adımlar atıldı. Pancar Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Ortağı Önder Bulut da, bakanlık, sanayi ve ticaret odaları desteğiyle yürütülen çalışmaların mesleki eğitimin gelişmesinde önemli katkılar sağladığını belirtti.
Bu liselerde okuyan ve mezun olan öğrencilerin staj ve istihdam sorunu yaşamadığını anlatan Bulut, "Okulumuzda her öğrencimizin geleceği için özelleştirilmiş bir eğitim planı sunuyoruz. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında eğitim almanın avantajlarının yanı sıra üniversiteye hazırlık alan dersleri ile de desteklenen programlarımız, öğrencilerimize kariyerlerini deneyimleyerek şekillendirme fırsatı sunuyor. Ortaöğretimin son basamağında çocuklarımız mesleki alan eğitimi, genel müfredat kapsamında; Almanca, İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimleri gibi temel derslerin yanı sıra kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak sanat ve müzik, beden eğitimi ve rehberlik derslerini de alarak geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlanma fırsatı buluyorlar" dedi.

"Ara eleman değil aranan eleman yetiştiriyoruz"
Özel Pancar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitimin ücretsiz olduğunu ve okul imkanlarının da geleneksel meslek lisesi algısını bir üst noktaya taşıdığını vurgulayan Önder Bulut, "Okulumuzda öğrencilerimiz geniş imkanlara sahipler. Hem teorik hem de pratik anlamında deneyimli kadromuz tarafından sürekli gelişimleri takip ediliyor. 10. sınıfta Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Yenilenebilir Enerji ve Uçak Bakımı bölümlerini tercih edebiliyorlar. Bu bölümlerden yalnızca Uçak Bakımı destek kapsamında yer almadığı için ücretli, diğer tüm bölümlerimiz yüzde 100 ücretsizdir. Amacımız; yalnızca öğrencilerimizin mesleki anlamda kendilerini geliştirmesi değildir, mesleklerinde ilerlemeleri kadar birey olarak da gelişimleri önemlidir. Ara eleman değil aranan eleman vurgumuzun temeli de bu amaca dayanmaktadır" şeklinde konuştu.

İş yeri açmak da yükseköğretime devam etmek de mümkün
Özel Pancar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarının birçok kazanım elde ettiğini kaydeden Bulut , şöyle devam etti:
"Mezunlarımız eğitim aldıkları mesleki alanda diplomanın yanı sıra, iş yeri açma belgesini de almaya hak kazanıyor. Mezun öğrencilerimiz teknisyenlik unvanına sahip olurken akademik kariyerlerinde de istedikleri yol haritasını çizebilecek donanıma sahip bir şekilde kampüsümüze veda ediyorlar. Mesleki ve teknik eğitimin tüm dünyada gördüğü değerin farkında olarak çıktığımız bu yolda geleceğimizi birlikte; teknolojik, donanımlı ve inovatif projelerle şekillendirmek için sürekli gelişiyoruz ve ilerliyoruz."

EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da arının soktuğu şahıs hayatını kaybetti

1 Malatya'da arının soktuğu şahıs hayatını kaybetti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ruhu Sancaktepe'de yaşatıldı

2 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ruhu Sancaktepe'de yaşatıldı

Bakan Koca'dan duygulandıran 15 Temmuz paylaşımı

3 Bakan Koca'dan duygulandıran 15 Temmuz paylaşımı

15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi

4 15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi

Kayseri'de şehitler için sela okundu

5 Kayseri'de şehitler için sela okundu

Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldı

6 Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldı

Kan bağışına koştular

7 Kan bağışına koştular

15 Temmuz'un yıl dönümünde Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti

8 15 Temmuz'un yıl dönümünde Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti

Asker annesi 15 Temmuz gecesi gözyaşlarını tutamadı

9 Asker annesi 15 Temmuz gecesi gözyaşlarını tutamadı

Bursa Ulu Caminde selalar şehitler için okundu

10 Bursa Ulu Caminde selalar şehitler için okundu


SIRADAKİ HABER