HaberlerHakkari haberHakkari polisinden korona virüs denetimi

Hakkari polisinden korona virüs denetimi - Hakkari haber

Hakkari Emniyet Müdürlüğü ekipleri; berber, kuaför, taksi, pazar yeri, alışveriş merkezleri (AVM) ve toplu ulaşım araçlarında korona virüsle mücadele kapsamındaki kurallara uyulup uyulmadığını denetledi.

Hakkari polisinden korona virüs denetimi

İçişleri Bakanlığınca 81 ile gönderilen genelgeye göre ülke genelinde olduğu gibi Hakkari'de de korona virüsle mücadele aralıksız olarak devam ediyor. Sabahın ilk saatlerinden itibaren köşe başlarında görev alan emniyet ekipleri, daha sonra gruplar halinde caddelere dağılarak maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı. İl genelinde maske yasağının başlatılmasının ardından maskesiz çıkan vatandaşlar emniyet ekiplerince uyarıldı, kurallara uymayanlara ise ceza kesildi. Toplu alanlarda oturan vatandaşlar da sosyal mesafeye uyulmadığı için bulundukları alanlardan kaldırıldı.
Maskelerini çenelerine takan vatandaşları da uyaran emniyet ekipleri, maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğunu belirtti. Sosyal mesafeye uymayan vatandaşları da uyaran emniyet ekipleri, denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Kavak'ta beyin kanaması geçiren imam hayatını kaybettiSamsun Kavak'ta beyin kanaması geçiren imam hayatını kaybettiSamsun'daki camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyorSamsun'daki camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyorSamsun'daki 7 asırlık köprüye ulaşım sorunluSamsun'daki 7 asırlık köprüye ulaşım sorunluÜniversite Tercih Günleri'nde randevular tam kapasite Üniversite Tercih Günleri'nde randevular tam kapasiteAtatürk Üniversitesi standına yoğun ilgi Atatürk Üniversitesi standına yoğun ilgi

SIRADAKİ HABER