HaberlerAydın haberÜniversitenin kurbanlıkları belirlendi

Üniversitenin kurbanlıkları belirlendi - Aydın haber

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi tarafından her yıl özenle yetiştirilen küçükbaş hayvanlar arasında kurbanlık olacaklar belirlendi. Bu yıl 70 civarında özel kurbanlık yetiştirildiğini belirten Fakülte Yetkilileri, hayvanların fiyat belirleme çalışmalarına başlandığını kaydetti.

Üniversitenin kurbanlıkları belirlendi

Kurban kesecekler tarafından oldukça rağbet gören ve üniversitedeki okutman ve öğrenciler tarafından özenle beslenen kurbanlık kuzu ve keçiler Aydın'da en çok rağbet gören kurbanlıklar arasında yer alıyor.
Ziraat Fakültesi Dekanlığı tarafından önce kurban olacak hayvanlar belirlenip daha sonra uygulanacak fiyat açıklanıyor. Liste halinde satışa çıkarılan koyun ve keçiler genellikle peşinat ödendikten sonra teslim esnasında kilogram ağırlığı hesaplanarak fiyatları belirleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Kavak'ta beyin kanaması geçiren imam hayatını kaybettiSamsun Kavak'ta beyin kanaması geçiren imam hayatını kaybettiSamsun'daki camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyorSamsun'daki camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyorSamsun'daki 7 asırlık köprüye ulaşım sorunluSamsun'daki 7 asırlık köprüye ulaşım sorunluÜniversite Tercih Günleri'nde randevular tam kapasite Üniversite Tercih Günleri'nde randevular tam kapasiteAtatürk Üniversitesi standına yoğun ilgi Atatürk Üniversitesi standına yoğun ilgi

SIRADAKİ HABER