HaberlerMersin haberMersin Büyükşehir Belediyesi voleybol ve hentbol takımları, yeni sezonda 2. ligd

Mersin Büyükşehir Belediyesi voleybol ve hentbol takımları, yeni sezonda 2. ligd - Mersin haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren kadın voleybol ve hentbol takımları, yeni sezonda branşlarındaki 2. liglerde mücadele edecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi voleybol ve hentbol takımları, yeni sezonda 2. ligd

2019-2020 sezonunda bölgesel ligde, yerelde ise gençlerde, yıldızlarda, küçüklerde ve miniklerde mücadele eden kadın voleybol A Takımı, Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan gelen davet üzerine, bu sezon bir üst lig olan 2. Lig'e katılarak Mersin'i temsil edecek. Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü hentbol takımı da yeni sezonda Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi'nde mücadelesini sürdürecek. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin spor kurslarında yetişen Mersinli genç sporcular, Bölgesel Ligde 26 takım arasında Türkiye ikincisi olarak bir üst lige çıkmış, 2019-2020 sezonunda Volhent SK adıyla 2. Lig'de mücadele etmişti. Genç sporcular, bu sezon daha güçlü bir şekilde önemli başarılar elde etmeyi hedefliyor. Voleybol ve hentbolun yanı sıra yüzme, atletizm, futbol, güreş ve basketbol branşlarında da aşama kaydeden sporcular, mücadele ettikleri müsabakalarda önemli dereceler kazandı.
U18 kız basketbol takımı, ligi yenilgisiz tamamlayarak şampiyon olurken, U14 kız basketbol takımı 3.'lük kupası aldı. Kadın basketbol takımının geçtiğimiz senelerde 1 Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye ikinciliği ve 1 Türkiye dördüncülüğü bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Merih Demiral 201 gün sonra sahalara döndü Merih Demiral 201 gün sonra sahalara döndüArsenal, 14. kez FA Cup'ın sahibi Arsenal, 14. kez FA Cup'ın sahibiAdana Demirspor taraftarı Süper Lig'in 22 takım olmasını istiyor Adana Demirspor taraftarı Süper Lig'in 22 takım olmasını istiyorYevhen Seleznov'a Bandırmaspor kancası Yevhen Seleznov'a Bandırmaspor kancasıAntalyaspor'un skorerleri Antalyaspor'un skorerleri

SIRADAKİ HABER