HaberlerHakkari haberHakkari Belediyesinden korona virüs denetimleri

Hakkari Belediyesinden korona virüs denetimleri - Hakkari haber

Hakkari'de zabıta ekipleri korona virüs tedbirleri kapsamında denetimlerini sürdürüyor.

Hakkari Belediyesinden korona virüs denetimleri

Veteriner İşleri Müdürlüğü Gıda Kontrol Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yoğun olarak kullandığı fırın, unlu mamuller, market ve güzellik salonlarında maske ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. Fırın ve unlu mamullerinde gramaj ve hijyen denetimi yapan zabıta ekipleri, maskesi bulunmayan esnafa maske dağıtımı yaparak uyarılarda bulundu.
Zabıta Müdürü Adil Demir, korona virüs kapsamında çay ocağı, erkek-bayan kuaförleri, lokanta-kafe, pastane işletmelerine yönelik denetimler gerçekleştirdiklerini söyledi. Demir, "İşletmecilere maskesiz müşteri almamaları, masalar arası mesafenin ayarlanması, gıda güvenliği ve hijyen konularında bilgilendirme yaparak uyardık. Aynı zamanda kahvehanelerde oturan ve yolda yürüyen vatandaşlara da maske takmaları yönünde uyarılarımızı yeniledik" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fotoğraf tutkunu Samsun cumhuriyet savcısı 358'inci kuş türünü belgelediFotoğraf tutkunu Samsun cumhuriyet savcısı 358'inci kuş türünü belgelediKorona virüs salgınında dünya genelinde günlük vaka sayısı rekor kırdı Korona virüs salgınında dünya genelinde günlük vaka sayısı rekor kırdıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesinden korona virüs denetimi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden korona virüs denetimiTekmanlı sanatçı silahla vurularak öldürüldü Tekmanlı sanatçı silahla vurularak öldürüldüKosova Başbakanı Hoti, korona virüse yakalandı Kosova Başbakanı Hoti, korona virüse yakalandı

SIRADAKİ HABER