HaberlerMalatya haberMalatya'da sazan sezonu başladı

Malatya'da sazan sezonu başladı - Malatya haber

Malatya'da 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arası uygulanan sazangiller avcılık yasağının kalkmasının ardından tekne ile göle açılan balıkçılar vira bismillah diyerek sazan avına başladı.

Malatya'da sazan sezonu başladı

Karakaya Baraj Gölü kıyısında gerçekleştirilen avcılık sezonu açılışına, Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Özer, Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Abdullah Çelik, Malatya Büyükşehir Belediye personeli ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı.

Tekneler incelendi
Malatya merkez ilçe Battalgazi Hasırcı, Boran ve Toygar Su Ürünleri Kooperatifine üye balıkçılara ait tekneler, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personeli tarafından Hasırcılar Mahallesindeki Balıkçı barınağında kontrolleri yapılarak avcılığa uygunluğu denetlendi.Teknelerde inceleme yapılıp, eksikleri olup olmadığı kontrol edildi.
Kontrollerde 25 adet balıkçı teknesinin su üstü sörveyleri yapıldı. Teknelerin can yeleği, can simidi, siren, lamba, yangın söndürme tüpü gibi alet ve ekipmanları kontrol edildi. Avcılığa uygun olan tekneler "Vira Bismillah" diyerek, Karakaya Baraj Gölü'ne açıldı.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 04 Ağustos Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 04 Ağustos Salı il il güncel fındık fiyatlarıSamsun Büyükşehir Belediyesi'den 6 çiftçiye alım garantili destekSamsun Büyükşehir Belediyesi'den 6 çiftçiye alım garantili destekFiskobirlik 15 Ağustos'tan itibaren peşin alımlara başlıyorFiskobirlik 15 Ağustos'tan itibaren peşin alımlara başlıyorTürkiye'de fındık ihracatı 2 milyar 226 milyon dolar olduTürkiye'de fındık ihracatı 2 milyar 226 milyon dolar olduKarpuz zam şampiyonu oldu Karpuz zam şampiyonu oldu

SIRADAKİ HABER