HaberlerSamsun haberDört mevsim Samsun

Dört mevsim Samsun - Samsun haber

Tabii güzelliği ve kültürel zenginliği ile Karadeniz'in cazibe merkezi olan Samsun, konuklarını kendine hayran bırakıyor.

Dört mevsim Samsun


Karadeniz Bölgesi'nin en büyük ili Samsun, insanlara dört mevsim ayrı bir güzellik sunuyor. Samsun; uçsuz bucaksız kumsalları, ovaları, kayak merkezi, kanyonu, dağları, baraj gölleri ve kültürel zenginliği ile Türkiye'deki nadir illerden birisi. Yazın plajları, kışın Akdağ Kayak Merkezi çekim noktası oluyor. UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, dört mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor.
Samsun'un her bir ilçesi ayrı bir güzelliği barındırıyor. Saklı Cennet Ayvacık doğal güzelliği ile insanları cezbediyor. Çarşamba ilçesindeki 8 asırlık Çivisiz Cami de turist çeken yerlerin başında geliyor. Ladik ilçesinde bulunan Ambarköy, Ladik Gölü en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor. Vezirköprü ilçesi; kültürel varlığı ve Şahinkaya Kanyonu ile ziyaretçi çekiyor. Bafra ilçesinde bulunan Çetinkaya Köprüsü, yeni evlenen çiftlerin uğrak yeri oluyor. İlçedeki Asarkale de tarihe yolculuk yapma imkanı sunuyor.
19 Mayıs ilçesi Nabiyan Dağı; ormanları, yaylası ve eşsiz güzelliğiyle misafirlerini bekliyor. 1224 rakımlı Nabiyan Dağı, bölgenin seyir terası konumunda. Atakum ilçesindeki 1350 rakımlı Kocadağ ise en çok tercih edilen "kalabalıktan kaçış" noktalarından biri olma özelliğini taşıyor. Yaz-kış ziyaret edilebilen Kocadağ konuklarına eşsiz bir deniz ve şehir manzarası da sunuyor. 
Mavi ile yeşilin her tonunun görülebildiği Samsun, Türkiye'deki en yaşanabilir şehirlerden biri olma özelliğini sürdürüyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun'daki camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyorSamsun'daki camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyorSamsun Kavak'ta beyin kanaması geçiren imam hayatını kaybettiSamsun Kavak'ta beyin kanaması geçiren imam hayatını kaybettiÜniversite Tercih Günleri'nde randevular tam kapasite Üniversite Tercih Günleri'nde randevular tam kapasiteTuzla Belediyesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilerin yanında Tuzla Belediyesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilerin yanındaBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'

SIRADAKİ HABER