HaberlerUşak haberKorona virüs tedbirleri tiyatroda ele alındı

Korona virüs tedbirleri tiyatroda ele alındı - Uşak haber

Uşak'ta özel bir tiyatro, 25 dakikalık 'Korona Virüs" adlı oyununu 70 bin fabrika işçisi için sergiledi. Korona virüs tedbirlerinin hayatımızdaki yerini anlatan oyunda maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını sahneleyen ekip, hem güldürdü hem de ağlattı.

Korona virüs tedbirleri tiyatroda ele alındı

Uşak'ta Ege Tiyatrocular Birliği ve özel bir sanat atölyesi iş birliğiyle fabrikalarda işçilere tiyatro gösterimi yapıldı. Yeni normalleşmeyle birlikte yeniden seyircisine kavuşan tiyatro sahnesi fabrikalara taşındı. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren fabrikalarda "Korona Virüs" adlı oyun büyük beğeni topladı.
Tiyatro ofisinin genel sanat yönetmeni Metin Güler, pandemi sürecinde kendilerinin de etkinliklerde faydalarının olmasının istediklerini belirterek, "Çok önemli bir pandemi süreci geçiriyoruz. Biz de bu pandemi sürecine sanatçılar olarak neler yapabiliriz diye düşündüğünüzde, insanları belki biraz daha bilinçlendirebiliriz ve tiyatronun drama gücünden faydalanarak belki de bunu dramatize edebiliriz diye düşünüyoruz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Kavak'ta beyin kanaması geçiren imam hayatını kaybettiSamsun Kavak'ta beyin kanaması geçiren imam hayatını kaybettiSamsun'daki camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyorSamsun'daki camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyorSamsun'daki 7 asırlık köprüye ulaşım sorunluSamsun'daki 7 asırlık köprüye ulaşım sorunluÜniversite Tercih Günleri'nde randevular tam kapasite Üniversite Tercih Günleri'nde randevular tam kapasiteAtatürk Üniversitesi standına yoğun ilgi Atatürk Üniversitesi standına yoğun ilgi

SIRADAKİ HABER