HaberlerSamsun haberİlkadım 'Kurban'a hazır

İlkadım 'Kurban'a hazır - Samsun haber

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, gerek oluşturdukları boğa timleri, gerekse kurban pazarı ve kesim yerlerinde aldıkları tedbirlerle Kurban Bayramına hazır olduklarını açıkladı

İlkadım 'Kurban'a hazır

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Güzeldere Mahallesi'nde 27 dönümlük arazi üzerinde kurdukları 'İlkadım Belediyesi Kurban Kesim ve Satış Alanında' hem satıcıların hem de kurbanlık alacak vatandaşların rahat ve hijyenik bir şekilde alışverişlerini yapabilmesi için yol, su ve elektrik gibi alt yapı çalışmaları eksiksiz bir şekilde yerine getirdiklerini açıkladı. Başkan Demirtaş, "Kesim alanları etrafındaki yol düzenleme çalışmaları yapıldı. Pazar yerinde, doktor ve veterinerlerin hazır bulunacağı sağlık merkezleri düzenlendi. Pazar alanında satış yapan ve kurbanlık alımı yapmak için gelen vatandaşların ateş ölçümü, maske ve el dezenfektanı sağlık işleri ekipleri tarafından oluşturulan ekipler tarafından gün içerisinde belirli aralıklarda tekrarlanacak. Her bayram öncesi görmeye alışık olduğumuz hayvanların kaçmasından dolayı yaşanan kazaların önüne geçilmesi adına ekipler kurban satış ve kesim alanlarında eğitimli 'boğa timleri' oluşturuldu" diye konuştu.

 HUZURLU BİR BAYRAM İÇİN
Kurban bayramı süresince gerekli tüm ihtiyaçların karşılanması için kurban kesim yerlerinde vatandaşlarımıza; atıklarını atabilecekleri, oturup dinlenebilecekleri, çaylarını içebilecekleri, kahvaltı yapabilecekleri mekanların koronavirüs tedbirlerini üst düzeyde tutarak kullanımına sunulacağını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Her sene hizmet kalitesini daha yukarıya çıkarmaya gayret gösteriyoruz. Deri poşeti, et poşeti, naylon branda, tuz, şapka, kurban rehberi, veterinerlik hizmeti ile temizlik için su temininden oluşan farklı hizmetler bu yılda vatandaşlarımıza sunacağız. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de, Kurban Bayramı süresince satış ve kesim alanlarında vatandaşların, huzurlu bir bayram geçirmeleri için görev başında olacak" ifadelerini kullandı.

 ÜCRETSİZ ULAŞIM
İlkadım Kurban satış alanı gitmek ve kurban almak isteyen vatandaşlar için servis kaldırılması ile ulaşım sorunu olanlara kolaylık sağlanmış olacağını sözlerine Başkan Demirtaş, "Gerek temizlik, gerek ulaşım ağının açık olması ulaşım açısından son derece önemlidir. 100.Yıl Bulvarı üzerindeki Eski İlkadım Belediyesi hizmet binamızın önünden İlkadım Kurban Pazarı'na ücretsiz ring servisi kaldıracağız" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mustafa Demir: Tramvay kalabalıksa diğerini beklesinlerMustafa Demir: Tramvay kalabalıksa diğerini beklesinlerSamsun Büyükşehirden "Açık Sahne Halk Konseri" Samsun Büyükşehirden "Açık Sahne Halk Konseri"Atakum Belediyesi 5 günde 334 işyerini denetlediAtakum Belediyesi 5 günde 334 işyerini denetlediAtakum Belediyesi'nden KADES'e tanıtım desteği Atakum Belediyesi'nden KADES'e tanıtım desteği

SIRADAKİ HABER