HaberlerYalova haberYalova AFAD'dan dernek üyelerine eğitim

Yalova AFAD'dan dernek üyelerine eğitim - Yalova haber

Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Beşir Derneği Yalova İl Temsilciliği üyelerine 'Hafif Arama Kurtarma Eğitimi' verdi.

Yalova AFAD'dan dernek üyelerine eğitim


AFAD uzmanları tarafından dernek üyelerine; doğal afetler ve yapılması gerekenler ile ilgili kapsamlı bilgiler verildi. AFAD yetkilileri, vatandaşların acil durumlar ve doğal afetler konusunda bilinçlenmelerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, "Sivil toplum kuruluşlarının bu yöndeki destekleri ve çalışmaları toplumun bilinçlenmesi adına oldukça önemlidir" ifadelerini kullandılar.
Beşir Derneği Yalova İl Temsilcisi Özgür Karagöz de dernek üyelerine yönelik eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi. Karagöz, Beşir Derneği'nin dünyanın dört bir yanında insanlığa faydalı hizmetler yaptığını hatırlatarak, "Bizler de ilimizde derneğimizin üyeleriyle birlikte bu hizmetlere katkıda bulunuyoruz. Dernek üyelerimizin, insani yardım konularında olduğu gibi sivil savunma ve temel afet bilinci konularında da bilgi sahibi olmalarını amaçladık. Her zaman afete hazır olmak gerekir. Biz de bu konuda üyelerimizle birlikte hazır olmak için eğitimimizi alıyoruz. Eğitimlerin alınmasında AFAD İl Müdürlüğü'ne ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralıSamsun'da amca, yeğenini öldürdüSamsun'da amca, yeğenini öldürdüSilahını temizlerken kendini vuran polis öldüSilahını temizlerken kendini vuran polis öldüOMÜ rektörü belli olduOMÜ rektörü belli olduPTT çalışanı PTT şubesinde kendini astıPTT çalışanı PTT şubesinde kendini astı

SIRADAKİ HABER