HaberlerAnkara haberHAVELSAN, YYS'yi Ticaret Bakanlığından aldı

HAVELSAN, YYS'yi Ticaret Bakanlığından aldı - Ankara haber

Ticaret Bakanlığı, HAVELSAN'a Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikasını verdi. Böylece HAVELSAN, dünya ticaretindeki hızını artırma ve uluslararası ticarette maliyetlerini azaltma imkanı elde etti.

HAVELSAN, YYS'yi Ticaret Bakanlığından aldı

HAVELSAN, kısaca 'Hızlı ve Güvenli Ticaret' olarak tanımlanan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikasını (YYS) Ticaret Bakanlığı'ndan aldı.
HAVELSAN Operasyonlar ve Uluslararası İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Şevket Ünal, HAVELSAN'ın stratejik amaçları ve hedefleri doğrultusunda YYS'nin önemine değinerek, HAVELSAN'ın uluslararası pazarlarda rekabet gücünün YYS ile daha da artacağını ve Sertifika ile ülkemizin ihracatına çok daha güçlü şekilde katkı sağlanacağını belirtti.
YYS, gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartlarına sahip bulunan, düzenli, izlenebilir kayıtları olan güvenilir firmalara gümrük mevzuatının öngördüğü basitleştirilmiş uygulamalardan ve Türkiye Gümrük Bölgesine eşya girişi ve çıkışı aşamasında yapılan emniyet ve güvenlik kontrollerine ilişkin kolaylık ve imtiyazlardan yararlanma imkânı sağlıyor.
Aynı zamanda uluslararası bir statü olan YYS, HAVELSAN'ın uluslararası pazarlarda rekabet gücü, marka değeri ve güvenilirliğini artırarak, karşılıklı tanıma anlaşması olan ülkelerdeki statü ayrıcalıklarından da mütekabiliyet esasına göre yararlanma imkânı sunacak.
HAVELSAN, YYS ile dünya ticaretindeki hızını artırma ve uluslararası ticarette maliyetlerini azaltma fırsatı elde edecek.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 08 Ağustos Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 08 Ağustos Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 07 Ağustos Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 07 Ağustos Cuma il il güncel fındık fiyatlarıMurat Toktaş: Oteller bomboş, günlük kiralık evler ful çekiyorMurat Toktaş: Oteller bomboş, günlük kiralık evler ful çekiyorHak-İş'ten SAMPA'ya mesaj: Zulmederseniz bu savaşa girerizHak-İş'ten SAMPA'ya mesaj: Zulmederseniz bu savaşa girerizMotorine zam geldiMotorine zam geldi

SIRADAKİ HABER