HaberlerReverse osmosis nasıl çalışır?

Reverse osmosis nasıl çalışır?

Reverse osmosis, suyu ince bir zardan geçirmek için basınç kullanan ve bu sayede safsızlıkları sudan ayıran sürekli çalışan bir arıtma teknolojisidir.

Reverse osmosis nasıl çalışır?

Doğada var olan ozmoz prensibiyle bitkiler, suyu ve besinleri topraktan emmek için kullanırlar. İnsanlarda ve diğer hayvanlarda, böbrekler kandaki suyu emmek için ozmoz kullanır.

Bir RO sisteminde suya, doğal ozmotik basıncın üstesinden gelmek için genellikle bir pompa yardımı ile basınç uygulanır ve safsızlıkları yüksek verimle gideren oldukça sofistike bir yarı geçirgen zar ile zorlar. Bu işlemin ürünü yüksek oranda saflaştırılmış ve iletkenliği düşük sudur. Reddedilen tuzlar ve safsızlıklar, zar üzerinde yoğunlaşır ve sistemden boşaltmaya veya başka işlemlere geçirilir.

Tipik bir ticari endüstriyel uygulamada, RO sistemi tuz tarafındaki basıncı arttırmak için yüksek basınçlı bir pompa kullanarak suyu yarı geçirgen RO membranı boyunca zorlayıp neredeyse tüm (yaklaşık% 95 ila% 99) çözünmüş tuzları geride bırakır.

Bir RO sistemi, çözeltinin filtreyi iki çıkışla geçtiği çapraz filtreleme kullanır: filtrelenmiş su bir yönde gider, kirli su başka bir yönde gider. Çapraz akışlı filtrasyon kirletici maddelerin birikmesini önlemek için ve membran yüzeyini temiz tutmak için yeterli türbülansın elde edilmesini sağlar.

 Ters Osmoz, demineralize veya deiyonize su gerektiren birçok endüstriyel uygulama için uygun su üretmek adına etkili ve kanıtlanmış bir teknolojidir.

MIXBED gibi sistemlerden sonraki aşamada kullanılan RO sistemi ile çıkış suyunun kalitesi artırabilir ve en zorlu uygulamalar için uygun hale getirebilir.

Bir RO sisteminin doğru ön işlemden geçirilmesi ve izlenmesi, pahalı onarımların ve planlanmamış bakımların önlenmesi açısından çok önemlidir.

Doğru sistem tasarımı, bakım programı ve deneyimli servis desteğiyle, RO sisteminiz uzun yıllar boyunca yüksek saflıkta su sağlayabilir.

 RO Kullanmanın Avantajları

Kolay kurulumu ve kullanımı

Modüler tasarımı

Tehlikeli kimyasallar gerektirmemesi

Su ve kanalizasyon kullanım maliyetlerini azaltması

Enerji tasarruflu olması

Mevcut membran filtreleme sistemi veya iyon değiştirme sistemi ile entegre edilebilirliği

 Ters ozmos uygulaması, ticari olarak yaygın bir kullanım alanı bulunan çapraz akışlı mebranlı ayırma işlemidir. Ticari işletmelerde ihtiyaca göre ekonomik ve sağlıklı suyu üreten, kireçli sudan kaynaklanan sorunları ve verimlilik kaybını engelleyen reverse osmosis sistemleridir.

İşyerlerinde, sanayi tesislerinde, imalathanelerde, hastanelerde, pastanelerde, fırınlarda, fabrikalarda hem doğal kaynak suyu kalitesinde su üreten hem de kireçsiz yumuşak su üreten su yumuşatma cihazları kullanılabilir. Restaurant ve cafelerde içecekler için kullanılan bakteri ve virüslerden arındırılmış ağır metalleri giderilmiş kaliteli su üreten ve sağlık kuruluşlarının, hastaneler, sağlık ocakları, diyaliz merkezlerinin gereksinimi olan suyu üreten reverse osmosis sistemleri mevcuttur.

İLGİLİ HABERLER

Fahri trafik müfettişleri Samsun'da ceza yağdırıyorFahri trafik müfettişleri Samsun'da ceza yağdırıyorSamsun'da cinayetSamsun'da cinayetSamsun'da müteahhit denizde yüzerken boğulduSamsun'da müteahhit denizde yüzerken boğulduSamsun'a şehit ateşi düştüSamsun'a şehit ateşi düştüSamsun'da vaka sayısı arttı, valilik yeni tedbirleri açıkladıSamsun'da vaka sayısı arttı, valilik yeni tedbirleri açıkladı

SIRADAKİ HABER