HaberlerSamsun haberSamsun Çarşamba Ovası'nda iklim değişikliği tehlikesi

Samsun Çarşamba Ovası'nda iklim değişikliği tehlikesi - Samsun haber

Tüm dünyada olduğu gibi Samsun'un Çarşamba Ovası'nda da tarımsal üretim alanları küresel iklim değişikliklerinin etkileri görülmeye başlandı.

Samsun Çarşamba Ovası'nda iklim değişikliği tehlikesi


Önceki yıllarda sel felaketleri ile mücadele eden çiftçiler, bu yıl da kuraklık ile mücadele etmesi gerekiyor. Özellikle sebze üretimin yapan çiftçiler ve seracılıkla uğraşan vatandaşlar yaşadığı sıkıntıların bu sene en başında 'susuzluk' geliyor.
Tarım ve Orman İlçe Müdürü Osman Akman, 'Özellikle Denizler ve Sahil Mahallelerinde kanalların dahi kuruması, sondaj sularının azalmasını tespit ettik. Çözüm önerilerini ilgili birimlere ilettik. Bu çözümler önünüzdeki yıllarda karşılaşacağımız kuraklık problemini aşmamıza yardımcı olur' dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da elektrik faturasından 'otomobil' kazandıSamsun'da elektrik faturasından 'otomobil' kazandıFındık fiyatları ne kadar? 10 Ağustos Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 10 Ağustos Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıKızıltan: "Yapay gündemlerle bir yere varamayız. Gerçek gündem ekonomidir" Kızıltan: "Yapay gündemlerle bir yere varamayız. Gerçek gündem ekonomidir"Samsun'da üretilen tabancaya ABD'den ödülSamsun'da üretilen tabancaya ABD'den ödülFındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı il il güncel fındık fiyatları

SIRADAKİ HABER