HaberlerEvinizin Rahatlığında Online Diyet

Evinizin Rahatlığında Online Diyet

Her pazartesi diyete başlıyor ama ertesi gün bozuyorsanız, diyet yaparken neyi nasıl yapacağınızı araştırdığınızda kafanız daha da karışıyorsanız uzman bir diyetisyene danışarak çok daha etkili kilo verebilirsiniz.

Evinizin Rahatlığında Online Diyet

Her pazartesi diyete başlıyor ama ertesi gün bozuyorsanız, diyet yaparken neyi nasıl yapacağınızı araştırdığınızda kafanız daha da karışıyorsanız uzman bir diyetisyene danışarak çok daha etkili kilo verebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde size uygun bir diyetisyen bulamamak, diyetisyen ile görüşmek için zaman yaratamamak gibi dertleriniz varsa size en uygun yöntem online diyet olabilir.

 Online diyet nasıl yapılır?

 Online diyet, diyetisyen ile internet yoluyla iletişim kurmayı kapsar. Öncelikle hizmet almak istediğiniz diyetisyenle whatsapp, e-mail, tanışma formu ya da görüntülü konuşma gibi yöntemlerden biriyle bir tanışma gerçekleştirirsiniz. Yapılan bu görüşmelerde beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzı, ideal kilo gibi durumlar ayrıntılı bir şekilde konuşulur. Daha sonra bir saç teli örneği istenir. Yollanan bu saç teli üzerinden bir genetik testi gerçekleştirilir. Genetik testi sonucunda organların durumu, alerjiler, hassasiyetler, vitamin eksiklikleri, hormonal bozukluklar gibi durumlar tespit edilir. Tüm bunların ışığında size özel bir diyet programı oluşturulur. Daha sonra haftalık olarak kilo kontrolü yapılır. Her haftanın sonunda sizden tartı sonucu istenir. Kilo kaybına bağlı olarak her hafta beslenme planında değişiklikler yapılır. Gün içinde öğün kontrolü, motive edici bildirimler ile diyetin sürdürülebilirliği de arttırılır. Böylece haftalık randevuyu beklemeye gerek kalmadan, bulunduğunuz her yerden diyetisyeninizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

Online diyet ile geçici ve şok diyetler yapmak yerinde beslenme alışkanlığını kökünden değiştirebilirsiniz. Yediğiniz öğünlerle, tüketmeniz ya da tüketmemeniz gereken besinlerle, yaptığınız kaçamaklarla ya da motivasyonunuzu kaybetmenizle ilgili anlık olarak destek alabilirsiniz. Diyetisyeninizin her an yanınızda olduğunu hissettiğinizde beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek çok daha kolay hale gelir. Online diyet ile beslenme alışkanlığınız değiştiğinde kilolarınızı kalıcı bir şekilde verirsiniz. Dengeli bir şekilde kilo verdiğinizde sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Diyet yapmanın tamamen kişiye özel olduğunu unutmayın. Klasik diyet listeleri herkes için başarılı sonuçlar vermeyebilir. Yemek istediklerinizi ya da yemek istemediklerinizi, sıkıldığınız besinleri, özlediğiniz yiyecekleri ya da değiştirmek istediğiniz her detayı online olarak diyetisyeninize iletebilir ve diyetinizin size özel olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak

 

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da AFAD gönüllülerine ilk yardım eğitimiSamsun'da AFAD gönüllülerine ilk yardım eğitimiRisk grubunda Korana'ya yakalanan sayısı artıyorRisk grubunda Korana'ya yakalanan sayısı artıyorMersin'de Buz Lazer Epilasyon DönemiMersin'de Buz Lazer Epilasyon DönemiAksaray Belediyesi şehrin maske ihtiyacını karşılıyor Aksaray Belediyesi şehrin maske ihtiyacını karşılıyorBaşkan Kılca: "Karatay'a hizmetin en güzelini yapmaya devam edeceğiz" Başkan Kılca: "Karatay'a hizmetin en güzelini yapmaya devam edeceğiz"

SIRADAKİ HABER