HaberlerBalıkesir haberPolise kafa tutan magandalara 6 yıl 6 ay ceza

Polise kafa tutan magandalara 6 yıl 6 ay ceza - Balıkesir haber

Balıkesir'de bir kişiyi darp edip, gittikleri hastanede polis ile tartışan ve haklarında dava açılan 3 sanığa 6 yıl 6 ay ceza verildi.

Polise kafa tutan magandalara 6 yıl 6 ay ceza

Balıkesir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya, sanıklar Nihat Y., Burak B, ve Muhammet A. ile müşteki Atakan Dayan, yakınları ve tarafların avukatları katıldı. Plevne Mahallesi'ndeki bir parkta oturan Atakan Dayan'ı darbettikleri ve cüzdanı ile telefonunu aldıkları gerekçesiyle "yağma ve gasp"tan yargılanan sanıklar üzerine atılan suçlamaları kabul etmedi. Sanıklar, önceki savunmalarını tekrar ederek suçlu söyleyip tahliye ve beraatlerini istedi. Müşteki Dayan ise sanıkların, kendisini darpla cüzdanını ve telefonunu zorla aldıklarını iddia etti.
Mahkeme, sanık Nihat Y., Burak B. ve Muhammet A. hakkında birden fazla kişiyi tehdit suçundan 4 yıl kasten yaralamadan 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.
Öte yandan, Nihat Y. ile Burak B.'nin polise mukavemet suçundan yargılanmaları ise sürüyor.

İLGİLİ HABERLER

AYM'den Samsun için sel felaketi kararıAYM'den Samsun için sel felaketi kararıSamsun'da askıda kalan otomobilde can pazarıSamsun'da askıda kalan otomobilde can pazarıSamsun'da yeni Koronavirüs tedbirleriSamsun'da yeni Koronavirüs tedbirleriSamsun'da lavaboda bulunduğu parayı polise teslim ettiSamsun'da lavaboda bulunduğu parayı polise teslim ettiSamsun'da pikniğe giden aile kaza yaptı: 6 yaralıSamsun'da pikniğe giden aile kaza yaptı: 6 yaralı

SIRADAKİ HABER