HaberlerLa paz haberBolivya geçici Devlet Başkanı Anez korona virüse yakalandı

Bolivya geçici Devlet Başkanı Anez korona virüse yakalandı - La paz haber

Bolivya geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez korona virüs testinin pozitif çıktığını açıklandı.

Bolivya geçici Devlet Başkanı Anez korona virüse yakalandı

Bolivya geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez yaptığı açıklamada, korona virüs testinin pozitif çıktığını söyledi. Anez sosyal medya hesabında yayınladığı videoda, "Birlikte, bundan çıkacağız" ifadesini kullandı. Birlikte çalıştığı ekibinde hasta olan bir çok kişi olduğunu öğrendikten sonra test yaptırdığını söyleyen Anez daha sonra yaptığı açıklamada, "Kendimi iyi hissediyorum, güçlü hissediyorum, karantinada çalışmaya devam edeceğim ve bu sağlık krizinde bize yardımcı olmaya çalışan tüm Bolivyalılara teşekkür etmek istiyorum" dedi.
Bolivya'da Mayıs ayında yapılması planlanan ve korona virüs salgını nedeniyle ertelenen genel seçimlerin 6 Eylül'de yapılması bekleniyor.
Bolivya hükümetinde Sağlık Bakanı da dahil olmak üzere en az 7 bakanın korona testi pozitif çıkmıştı. Bakanlardan bazıları iyileşirken diğerler evde tedavi görmeye devam ediyor.
Dünya genelinde toplam vak'a sayısı 12 milyon 404 bin 594'e yükselirken Bolivya'da toplam vak'a sayısı 44 bin 113'e ulaştı. Ülkede korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise bin 638 oldu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da sokakta uyuyan vatandaşı sokak köpekleri koruduSamsun'da sokakta uyuyan vatandaşı sokak köpekleri koruduBu gece Samsun'dan da görülebilecekBu gece Samsun'dan da görülebilecekSamsun Üniversitesi İİSBF'ye yeni dekanSamsun Üniversitesi İİSBF'ye yeni dekanAtatürk Üniversitesi standına yoğun ilgi Atatürk Üniversitesi standına yoğun ilgiSamsun Çarşamba'ya hafızlık kursuSamsun Çarşamba'ya hafızlık kursu

SIRADAKİ HABER