HaberlerSamsun haberBaşkan Demir: Samsun'u birlikte yönetmek için istişareye önem veriyoruz

Başkan Demir: Samsun'u birlikte yönetmek için istişareye önem veriyoruz - Samsun haber

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Her zaman olduğu gibi şehrimizi birlikte yönetmek için istişareye büyük önem veriyoruz' dedi

Başkan Demir: Samsun'u birlikte yönetmek için istişareye önem veriyoruz

Samsun Büşükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Başkan Mustafa Demir'in yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgiler aldığı belirtildi. Açıklamada, "Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Halk otobüsüne binerek sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat çekti. Esnaf ziyaretlerini de devam ederek 'Hayırlı işler' diledi. 'Serebral Palsi' hastası bir genci de evinde ziyaret edip, acil şifalar diledi. Başkan Demir, bugün bazı ziyaret ve incelemelerde bulundu. İlkadım ilçesi Karasamsun Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde tamamlanan 650 metrelik sıcak asfalt çalışmasını yerinde gördü. Kaldırım çalışmalarının sürdüğü bölgedeki esnaf ve vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Vatandaşların yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirmesi üzerine Başkan Demir 'Ekiplerimiz gece gündüz işbaşında. Tüm mahallelerimizin yol ve altyapı sorunlarını öncelik sırasına göre çözüme kavuşturuyoruz' ifadelerini kullandı." denildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklama şöyle devam etti: "Daha sonra halk otobüsüne binen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat çekti. Ardından 'Serebral Palsi' hastalığı olan Mustafa Cemal Akhan'ı evinde ziyaret etti. Gence moral ziyaretinde bulunan Başkan Demir, annesi Emine Akhan ile de görüşerek belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi. Ziyaretin ardından altyapı çalışmaları tamamlanan Sebze ve Meyve Hali'ni gezerek yapımına başlanan 30 bin metrekarelik asfalt çalışmasını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yapılanlar hakkında bilgi aldı. Ekip arkadaşlarına başarılar dileyerek Sebze ve Meyve Hali'ndeki esnaflara da 'Hayırlı işler' dileklerinde bulundu.
Gün içerisindeki ziyaret ve incelemelerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, beraberinde, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Yılmaz, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin ve Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş ile birlikte Çiftlik Caddesi'nde de esnaf ziyaretinde bulundu."

  ÇALIŞMALAR GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR
Her zaman esnafın yanında olduklarını belirten Başkan Demir, onların fikirlerine önem verdiklerini ifade ederek, "Her fırsatta vatandaşlarımızla, esnafımızla, iş insanlarımızla buluşuyoruz. Her zaman olduğu gibi şehrimizi birlikte yönetmek için istişareye büyük önem veriyoruz. Belediyemizin her birimi gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Bu günleri sağlıklı bir şekilde atlatabilmemiz önemli. O nedenle Sağlık Bakanlığımızın uyguladığı tedbir ve kuralları yerine getirelim. Hijyen, maske ve sosyal mesafe gibi üç temel kuralı unutmayalım. Kurallara uyduğumuz takdirde sağlıklı güzel günleri yeniden hep birlikte yaşayacağız" dedi.SIRADAKİ HABER