HaberlerAdıyaman haberAdıyaman Üniversitesi 15 Temmuz sergisi açtı

Adıyaman Üniversitesi 15 Temmuz sergisi açtı - Adıyaman haber

Adıyaman Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Adıyaman Üniversitesi 15 Temmuz sergisi açtı

ADYÜ Hısn-ı Mansur Camii avlusunda gerçekleştirilen serginin açılış törenine Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, fakülte dekanları, enstitü ve yüksekokul müdürleri, üniversite akademik ve idari çalışanları ile davetliler katıldı.
Geniş katılımla gerçekleştirilen sergide ülke geneli ve Adıyaman'dan 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası objektiflere yansıyan milli mücadeleye ait 41 görüntü yer aldı.
Sergi açılışında konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgut, dört yıl önce 15 Temmuz gecesinde başlayan ve ertesi gün öğle saatlerine kadar devam eden darbe girişimini hep birlikte yaşadıklarını ve hainlerin büyük suikastine karşı vatanı koruyan asil Türk milletinin cesaretine şahit olduklarını söyledi.
Turgut, "Bugün burada açılan sergi ile milletimizdeki birlik ve beraberlik ruhunu gözler önüne sermek istedik. 15 Temmuz darbe girişimi ne kadar alçaksa, o darbeyi durdurmak için harekete geçen milli şuur ve direniş de en az o kadar yüce ve asildir. Bu fotoğraf sergisiyle o gecede yaşananları vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istedik, hainlerin hainlikleri unutulmamalı, unutturulmamalı. Bütün vatandaşlarımız Hısn-ı Mansur Camimizdeki sergimizi Cuma gününe kadar ziyaret edebilirler. Allah milletimize bir daha böylesi bir olayı yaşatmasın" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'a hayırsever Cemal Yeşilyurt'tan bir okul dahaSamsun'a hayırsever Cemal Yeşilyurt'tan bir okul dahaSamsun 'Tanyeli Roket Takımı' Türkiye birincisi olduSamsun 'Tanyeli Roket Takımı' Türkiye birincisi olduCanik'ten robotik kodlama ve yazılım eğitimiCanik'ten robotik kodlama ve yazılım eğitimiSamsun Valiliği'nden 'Bir tablet de senden' kampanyasıSamsun Valiliği'nden 'Bir tablet de senden' kampanyasıSamsun 19 Mayıs Üniversitesine Teknofest'te 2 ödülSamsun 19 Mayıs Üniversitesine Teknofest'te 2 ödül

SIRADAKİ HABER