HaberlerKilis haberKan bağışına koştular

Kan bağışına koştular - Kilis haber

Kilis Kan Merkezi tarafından 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü nedeniyle düzenlenen kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kan bağışına koştular


Cumhuriyet Meydanı'nda kan toplama aracıyla kan bağışçılarını kabul eden Kilis Kan Merkezi'nin aracına adete vatandaşlar kan bağışında bulunmak üzere akın etti. Kilis Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Esra Yılmaz, 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü nedeniyle gece kan bağışı düzenlediklerini ifade ederek, "Bütün vatandaşlarımız gibi bizler de meydandayız. Vatandaşlardan bağışı alıyoruz. Ramazanda ve pandemi süresinde olduğu gibi kan ihtiyacımızı toparlamayadık. Yoğun bir şekilde kan bağışına ihtiyaç duyuyoruz. Tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya, kan bağışı yapmaya davet ediyorum" dedi.

Vatandaşlar ise kan bağışının önemli olduğunu ifade ederek, "Bugün bize kan lazım değil ama yarın bize lazım olabilir. Bu nedenle kan bağışında bulunuyoruz" ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Sağlık Müdürü Oruç'tan 'koronavirüs' uyarısıSamsun Sağlık Müdürü Oruç'tan 'koronavirüs' uyarısıKorona virüste tehlikeli artışKorona virüste tehlikeli artışHematolojide en sık görülen kanser: LenfomaHematolojide en sık görülen kanser: LenfomaBaşkan Yavaş'tan korona virüs uyarısı Başkan Yavaş'tan korona virüs uyarısıKdz. Ereğli'de korona virüs vaka sayısı 10 günde 28'e yükseldi Kdz. Ereğli'de korona virüs vaka sayısı 10 günde 28'e yükseldi

SIRADAKİ HABER