HaberlerSamsunspor haberSamsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan önemli açıklamalar - Samsunspor haber

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Haber Gazetesi'ne yaptığı özel açıklamada 6 yabancı futbolcu transfer edeceklerini, Samsunspor Süper Lige çıkardıktan sonra Avrupa'dan pilot takım alacağını söyledi

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım transferlerden, gelecek planlarına gurbetçi futbolculardan altyapıya kadar Haber Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu:

 "5 YABANCI 2 YERLİ ÖNCELİKLİ"
Bu sezon 6 yabancı hakkımızın tamamını kullanmak istiyoruz. Ancak önceliğimiz ikinci kamp dönemi bitmeden takıma 5 yabancı 2 tane de yerli transferi yapmak. Yabancı hakkımızı 1 santrafor, 2 kanat, bir orta saha bir tane de stoperden yana kullanacağız. Takıma bir tane sol bek bir tane de orta saha yerli oyuncu olacağız. Sonrasında 6. Yabancı hakkımızı kullanmakta aceleci olmayacağız. Bu fırsat transferi olacak. Hem ülkemizde hem de yurt dışında takımları ile son ana kadar parasal konularda anlaşma sağlayamayan önemli bir ismi takıma katarak fırsat transferi yapmak istiyoruz"

 "GURBETÇİLERLE ANLAŞAMADIK"
" Başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinde oynayan çok sayıda gurbetçi oyuncuyu takibe almıştık. Teknik heyetimizin de olurunu alarak bu oyuncularla temasa geçtik. Bu oyuncuların tamamı oynadıkları ülkelerin alt yaş milli takımlarında forma giyiyor. Üst düzey takımlarda da forma giyiyor. Çok sayıda isme teklifte bulunduk. Ancak ne yazık ki hiç biri ile anlaşma sağlayamadık"

 "TAKIM SATIN ALACAĞIZ"
"Samsunspor'a geldiğim günden itibaren yurt dışında bir veya birkaç takım alacağımızı söylemiştim. Bu görüşümün arkasındayım. Ancak bizim önceliğimiz Samsunspor'u bir an önce süper lige çıkartmak. Bunu başarmadan takım satın almanın bize bir faydası olmaz hatta enerjimizi dağıtır. Samsunspor süper lige çıktıktan sonra bir ya da birkaç takım satın alıp oyuncu yetiştirip hem Samsunspor'a hem de dünya futboluna pazarlama imkânımız olacak. Bu biçim için hayal değil. Salzburg ile Laipzig işbirliği gibi."

 "ALTYAPI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"

"Altyapıya büyük yatırımlar yapıyoruz. Batı parktaki alanları büyük paralar harcadık. Biz orayı uzun yıllar bu şehrin gençlerine hizmet verecek şekilde kiralamak istiyoruz. Hiçbir takım sürekli transfer yaparak ayakta kalamaz. Bu Samsunspor için de geçerli. Altyapıdan oyuncu yetiştirmek ve bu oyuncuları A takımımızda oynatmak zorundayız. Samsunspor kendi yetiştirdiği oyuncularla Avrupa hedefine ulaşabilir bu asla hayal değil. Bu şehrin tüm yetenekli gençlerine kapılarımız sonuna kadar açık. "

 "HEDEF SÜPER LİG"
"Bu sezon hedefimiz hemen süper lige çıkmak. Bunun için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağım. Teknik heyetimiz de menejerlerimiz de gece gündüz çalışıyor. Elimizde çok kaliteli isimlerden oluşan bir liste var. Transfer yapmak kolay değil. Bir forvet ile anlaştık imza aşamasına geldik ancak eşi doğum yaptı bu nedenle bilmediği bir ülkeye gelmek istemedi. Bu transfer olmadı. Bir tane orta saha ile anlaştık imza aşamasına geldik. Ben de ekibimde gece gündüz çalışıyoruz"

 İLHAN DEMİRCİOĞLU - ÖZEL HABERSIRADAKİ HABER