HaberlerKayseri haberUçamayan Ebabil kuşunu Hayvan Ambulansı'na teslim etti

Uçamayan Ebabil kuşunu Hayvan Ambulansı'na teslim etti - Kayseri haber

Kayseri'de yaşayan Sadettin Kuzucular, sıcak havada bunalan ve baygınlık geçiren Ebabil kuşunu Hayvan Ambulansı'na teslim etti.

Uçamayan Ebabil kuşunu Hayvan Ambulansı'na teslim etti

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Yeni Mahalle semtinde oturan Sadettin Kuzucular, sabah saatlerinde evin bahçesinde uçamayan bir kuş buldu. Kuşa su ve yiyecek vererek kendine gelmesini sağlayan Kuzucular, "Evimizin bahçesine düşmüştü. Gagasında ve ayaklarında bir şeyler vardı onları temizledik. Uyuyor haldeydi, su ve yiyecek verdik. Biraz gözlerini açtı ve şu anda iyi durumda. Geçen yıl da yine böyle bir kuş bularak Hayvan Ambulansı'na teslim etmiştik" dedi.
Kuzucular, "Bu kuşu Hayvan Ambulansı'na teslim edeceğiz. Uçamıyor, yavru olduğunu düşünüyoruz. Su içiyor yem yemiyor. İnternet ortamında araştırdık yerde pek olmayan bir kuş türü olan Ebabil olduğunu öğrendik" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Korona testi kuyruğuSamsun'da Korona testi kuyruğuSamsun Salıpazarı için pazartesi büyük günSamsun Salıpazarı için pazartesi büyük günDoktorlara saldırı iddiasıDoktorlara saldırı iddiasıGeçmeyen Mide Ağrılarını Ciddiye AlınGeçmeyen Mide Ağrılarını Ciddiye AlınIsparta'nın Uluborlu ilçesinde 4 bina karantinaya alındı Isparta'nın Uluborlu ilçesinde 4 bina karantinaya alındı

SIRADAKİ HABER