HaberlerDenizli haberSarayköy'de düğünlere korona virüs denetimi

Sarayköy'de düğünlere korona virüs denetimi - Denizli haber

Denizli'de Pandemi Kurulu tarafından salgına karşı vaka sayısının artışını engellemek amacıyla düğünlerde polis, belediye ve sağlık ekiplerinin denetlenmesine karar ardından Sarayköy'de ekipler düğünleri denetledi.

Sarayköy'de düğünlere korona virüs denetimi

Denizli Pandemi Kurulu, korona virüs salgınındaki vaka artışlarına düğün törenleri olmak üzere toplu yapılan etkinliklerin neden olduğunu belirterek özellikle Cuma, Cumartesi, Pazar günleri yapılacak olan düğün törenlerinde kolluk kuvvetleri, İlgili Belediye ve İl/İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından oluşan ekipler tarafından denetimlerin sıklaştırılmasına karar vermişti. Kararın ardından Sarayköy'de düğün denetimleri için harekete geçildi. Hafta sonu gerçekleştirilen denetimlerde Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı görevli personel ve zabıta ekipleri hazır bulundu. Yapılan denetimlerde korona virüs tedbirleri göz önünde bulundurularak sosyal mesafe, maske kullanımı, dezenfektan bulundurulması, masa ve sandalye mesafeleri incelendi. Sarayköy'de 1 Temmuz itibariyle 18 düğünün denetlendiği ve kurallara aykırı bir durumun olmadığı öğrenildi. Kurallara uymayanlara ise 900 TL ile 3 bin 150 TL arasında cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Düzce Üniversitesi YÖK sanal fuarında öğrencilerle buluşuyor Düzce Üniversitesi YÖK sanal fuarında öğrencilerle buluşuyorSamsun'da 300 yıllık gelenek Koronavirüs'e takıldıSamsun'da 300 yıllık gelenek Koronavirüs'e takıldıKosova Başbakanı Hoti, korona virüse yakalandı Kosova Başbakanı Hoti, korona virüse yakalandıBaraj gölünde boğulma tehlikesi geçiren üniversiteli Harun'u çevredeki vatandaşlBaraj gölünde boğulma tehlikesi geçiren üniversiteli Harun'u çevredeki vatandaşlProf. Dr. İhsan Solaroğlu çevrimiçi platformda üniversite adayları ile buluşacakProf. Dr. İhsan Solaroğlu çevrimiçi platformda üniversite adayları ile buluşacak

SIRADAKİ HABER