Haberlerİstanbul haberÜniversiteli genç hukukçular yarıştı

Üniversiteli genç hukukçular yarıştı - İstanbul haber

Üniversiteli genç hukukçular, dördüncü kez kurgusal dava yarışmasında buluştu.

Üniversiteli genç hukukçular yarıştı

Genç İstanbul Tahkim Merkezi tarafından organize edilen 4. Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması, pandemi koşullarında ilk kez online platformda gerçekleşti. Üniversiteli genç hukukçular, 3 gün boyunca kurgusal dava duruşmalarında ter döktü.
Başkan Prof. Dr. Ziya Akıncı, "Artık geleneksel hale gelen yarışmamıza katılmakla sizler mesleğin zirvesine Everest'e çıkmayı hayal ettiniz, emek verdiniz. Artık hepiniz geleceğin tahkim avukatısınız, tahkimde gelecek sizlersiniz. Bu deneyim sizler için çok kıymetli, belki çok tecrübeli ticaret avukatlarının yaşamadığı bir deneyimi yaşadınız. Çevrimiçi duruşma modeli pandemi süreciyle birlikte artık bizim hayatımızın, tahkim dünyasının bir parçası oldu. Hedefiniz vardı, gayret ettiniz, kendi kapasitenizin farkına vardınız, bu yarışmada verdiğiniz mücadeleyle hepiniz geleceğin tahkim avukatısınız" dedi.
Genel Sekreter Av. Yasin Ekmen de, "Bugün 20-30 yılını devirmiş birçok avukat sizin bulunduğunuz bu ortamı yaşamadı, meslek hayatlarında da yaşamıyor. Yani, mahkemelerdeki iş yükü nedeniyle dosyasını tam anlamıyla sözlü olarak sunamıyorlar. Ama siz, mesleğin böyle erken bir döneminde böyle bir organizasyonda dosyalarınızı hazırlayıp sunum yaparak önemli bir tecrübe yaşadınız, bunun size önemli bir özgüven kazandırdığına inanıyoruz. Geleceğin tahkim avukatları olarak meslek hayatına atıldığınızda buranın sizin de tahkim merkeziniz olduğunu unutmayın. Önünüze gelecek sözleşmelere tahkim şartını yazmanız, siz genç hukukçuların tahkim kariyerlerinde de önemli rol oynayacak" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da sokakta uyuyan vatandaşı sokak köpekleri koruduSamsun'da sokakta uyuyan vatandaşı sokak köpekleri koruduBu gece Samsun'dan da görülebilecekBu gece Samsun'dan da görülebilecekSamsun'daki 7 asırlık köprüye ulaşım sorunluSamsun'daki 7 asırlık köprüye ulaşım sorunluAtatürk Üniversitesi standına yoğun ilgi Atatürk Üniversitesi standına yoğun ilgiSamsun Üniversitesi İİSBF'ye yeni dekanSamsun Üniversitesi İİSBF'ye yeni dekan

SIRADAKİ HABER