HaberlerArdahan haberPosof Lisesi'nde onarımlar devam ediyor

Posof Lisesi'nde onarımlar devam ediyor - Ardahan haber

Ardahan'ın Posof İlçesinde lise binasında onarım çalışmalarına devam ediliyor.

Posof Lisesi'nde onarımlar devam ediyor

Geçtiğimiz yıllarda Posof"ta lise olmadığı için Orta öğretim İlkokul binasında yapılıyordu. 1960'lı yıllarda Ortaokul binası yapılınca Ortaokul öğrencileri İlkokuldan alınarak yeni okula yerleştirildiler.
Posof ortaokulu olarak eğitim yapılan okul yıllar sonra Lise'ye dönüştürülerek Posof Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak eğitime devam edildi.
Bina ilk yapıldığında sağlam yapılmadığı tespit edilerek şimdi binayı güçlendirmek için yeniden tamiratına başlandı. Eğitim tarihine kadar okulun güçlendirilmesinin tamamlanması bekleniyor.
Sürekli göçlerden dolayı Posof'ta sadece iki ilkokul kaldı. Posof Aşık Sabit Müdami Anadolu İmam Hatip Lisesi ve onarılan lise binası ile ilçe merkezinde iki lise hizmet vermeye devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

AYM'den Samsun için sel felaketi kararıAYM'den Samsun için sel felaketi kararıSamsun'da askıda kalan otomobilde can pazarıSamsun'da askıda kalan otomobilde can pazarıSamsun'daki istasyonda yangının zararı 300 bin TL Samsun'daki istasyonda yangının zararı 300 bin TLSamsun'da traktör devrildi: 1 ölüSamsun'da traktör devrildi: 1 ölüSamsun'da lavaboda bulunduğu parayı polise teslim ettiSamsun'da lavaboda bulunduğu parayı polise teslim etti

SIRADAKİ HABER