HaberlerYeni Ümit Modelistlik Kursu 2020-2021 Yılı Eğitimleri Eylül Ayında Başlıyor!

Yeni Ümit Modelistlik Kursu 2020-2021 Yılı Eğitimleri Eylül Ayında Başlıyor!

Modelistlik mesleği özellikle son zamanlarda çok araştırılan ve merak edilen meslek gruplarından biridir.

Yeni Ümit Modelistlik Kursu 2020-2021 Yılı Eğitimleri Eylül Ayında Başlıyor!

Modelistlik mesleği özellikle son zamanlarda çok araştırılan ve merak edilen meslek gruplarından biridir. Bu meslek grubuna nasıl girileceği ya da modelistlik eğitimihakkında merak edilen birçok soru vardır.

 Modelist Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Modelistlik mesleği oldukça keyifli ve popüler bir meslektir. Bu meslek grubunda çalışmak isteyenler ise nasıl yapacaklarını merak ediyor olabilir. Bir tekstil firmasında çalışmaya başlayarak modelist olunacağı gibi düşünceler yanlıştır.

Modelist olmak istiyorsanız tekstil sektöründe çalışmaya başlamanız bu mesleği yapabilmeniz bir adım değildir. Bu nedenle modelist olmak istiyorsanız bir modelistlik eğitimialmanız gerekir. Modelistlik mesleği teknik bilgilere dayanan bir meslek grubudur. Modelistlik eğitimiile gerekli teknik bilgileri aldıktan sonra mesleğe başlayabilirsiniz.

Eğitim Almak İçin Yeni Ümit Modelistlik Kurslarını Tercih Edebilirsiniz. Detaylı bilgi için:https://www.yeniumitmodelistlik.com/modelistlik-kursu-istanbul/

 Modelistlik Eğitiminde Neler Öğrenilir?

 Modelistlik eğitimimodelist olmanız için yeterlidir. Çünkü modelist olmak istiyorsanız teknik bilgilerin eğitimi almış olmanız gerekir. Uzun süre çalışmış olmanız ya da hiç tecrübeniz olmaması önemli değildir. Modelist olmak için bir eğitim aşamasından geçerek mesleğinizi yapabilirsiniz.

Modelistlik eğitimi sırasında meslekte işinize yarayan teknik eğitimler alırsınız. Bu eğitimlerden bazıları şu şekildedir:

  • Kıyafet kalıpları
  • Kumaş bilgileri
  • Farklı modalara göre kalıplar
  • Yıllara göre kıyafet kalıpları
  •  Seri üretim bilgileri
  • Seri üretim araç gereç ve kullanma şekilleri
  • Kıyafet kalıbı çizmek için kullanılan araç ve gereçler

Bu gibi teknik eğitimler alarak mesleğinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Kurslardan alacağınız teknik bilgiler sonrasında bir sertifika alırsınız. Bu sertifika ile mesleğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 Modelistlik Eğitimi İle Stilistlik Yapılır Mı?

Stilist ve modelist meslekleri en çok karıştırılan meslek gruplarıdır. Bu meslek grupları birbirinden farklıdır ancak birbirleri ile bağlantılı olarak çalışırlar. Bu nedenle iki meslek grubu sık sık karıştırılır.

Stilistlerin işi kıyafet tasarımı yapmaktadır. Kıyafet tasarımları yapılır ve her sezona uygun güncel tasarımlar yaparak mesleklerini devam ettirirleri. Stilist olmak için tasarım bilgisine ihtiyaç vardır ve yaratıcılık da önemli bir faktördür.

Modelistler tasarlanan kıyafetlerin kalıplarını çıkarır ve seri üretimlerini sağlarlar. Bu nedenle stilistler ile bağlantılı olarak çalışırlar. Yani kısaca stilistler tasarlar modelistler kalıpları çizerler. Bu durumda ikisinin yapacağı işlerin teknik bilgileri birbirinden farklıdır.

Aynı sektör içerisinde bağlantılı olarak çalışılan meslekler için ayrı ayrı eğitim alınması gerekir. Modelistlik eğitimi alan birisi stilistlik yapamaz. Aynı durum tam tersi için de geçerlidir. Tekstil sektörü içinde teknik eğitim gerektiren iki farklı meslek grubu için ayrı eğitimler alınması gerekir.

 Modelistler Nerelerde Çalışır?

Modelistlik eğitimi aldıktan sonra edindiğiniz sertifika ile mesleğinizi icra etmeye başlayabilirsiniz. İş bulabileceğiniz alanlar ise oldukça geniştir. Birçok tekstil firmasında çalışabilir ya da farklı markalara girerek markalar ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Ünlü markalar kendi modelistlerini yetiştirmek üzere kurslar vermektedir. Bu kurslara giderek markaların modelistliğini de yapabilirsiniz.

 Websitesi:https://www.yeniumitmodelistlik.com/

İLGİLİ HABERLER

AYM'den Samsun için sel felaketi kararıAYM'den Samsun için sel felaketi kararıSamsun'da askıda kalan otomobilde can pazarıSamsun'da askıda kalan otomobilde can pazarıSamsun'da yeni Koronavirüs tedbirleriSamsun'da yeni Koronavirüs tedbirleriSamsun'da lavaboda bulunduğu parayı polise teslim ettiSamsun'da lavaboda bulunduğu parayı polise teslim ettiSamsun'da pikniğe giden aile kaza yaptı: 6 yaralıSamsun'da pikniğe giden aile kaza yaptı: 6 yaralı

SIRADAKİ HABER