HaberlerOsmaniye haberBıçakçılarda kurban telaşı

Bıçakçılarda kurban telaşı - Osmaniye haber

Osmaniye'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlar bir yandan kurbanlık almak için hayvan pazarlarına akın ederken, bir yandan da bıçak ve satırlarını tedarik etmek için bıçakçılara akın ediyor.

Bıçakçılarda kurban telaşı

Neredeyse bir asırdır bıçakçılık mesleğini icra eden Umuş ailesi, bu yıl da vatandaşların uğrak yeri oldu.
Vatandaşların bıçaklarını bileyletmeyi son güne bıraktığından yakınan Ali Umuş, "Vatandaşlar bıçaklarını erken getirerek daha iyi hizmet alabilirler. Son güne bırakıldığında yoğunluktan dolayı bıçaklarda istediğimiz verimi alamayabiliyoruz. Bu yüzden bıçaklarını erken getirmeleri kendileri için avantaj" dedi.
Vatandaşlardan bıçaklarını bileyletmeye bilindik yerlere götürmelerini tavsiye eden Ali Umuş, "Her köşe başında çarkçılar var. Bilindik yerlerden alınsın ki bıçaklarda yapılan işte temiz olsun. Her yerden bıçak alınmaz. İyi, temiz, keskin bir kurban bıçağı ortalama 35-40 TL. Bunun altında satılan kurban bıçaklarından verim alınamaz" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da köpeğin saldırısından kurtulmak için atladığı denizde boğulduSamsun'da köpeğin saldırısından kurtulmak için atladığı denizde boğulduSamsun'da denizde boğulma tehlikesi geçiren genç hayatını kaybettiSamsun'da denizde boğulma tehlikesi geçiren genç hayatını kaybetti5 şehirde vaka sayıları artıyor 5 şehirde vaka sayıları artıyor01 Ağustos Cumartesi Samsun hava durumu01 Ağustos Cumartesi Samsun hava durumuSamsun'da değişmeyen manzaraSamsun'da değişmeyen manzara

SIRADAKİ HABER