HaberlerBülent Uslu, Avcı'nın yerine Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'a geliş sürecini anlattı

Bülent Uslu, Avcı'nın yerine Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'a geliş sürecini anlattı

Bülent Uslu, Abdullah Avcı'nın Görev Alınması ve Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'ın Başına Geçmesi Sürecini Anlattı

Bülent Uslu, Avcı'nın yerine Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'a geliş sürecini anlattı

Ahmet Nur Çebi'nin başa geçmesi ile birlikte, Abdullah Avcı'nın yönettiği Beşiktaş'ın, Galatasaray galibiyeti ile yakaladığı seriye Malatya'nın başında bulunan Sergen Yalçın, üstelik Vodafone'da son verdiğini anlatan Beşiktaş Kongre Üyesi Bülent Uslu, sözlerine şöyle devam etti;

Beşiktaş kötü de oynasa bir şekilde kazanmasını biliyor, ölümcül hakem hataları ile karşılaşmadan tırmanışını devam ettiriyordu. Ta ki, Ahmet Nur Çebi bir radyo programında "belki UEFA'ya katılamayız" demecinden sonra, Kasımpaşa maçında kafaları karıştıran Roco'nun ofsayt çizgisinde ayağının uzaması, verilmeyen penaltılar ve eksik kalan Kasımpaşa'yı son dakika golü yenmesi, camiayı ciddi endişelere sevk etmişti.

İçerde oynanacak Sergen Yalçın'lı Malatya'dan alınacak 3 puan, Beşiktaş'ı liderliğe bir adım daha yaklaştıracakken, Yaşar Kemal Uğurlu ve VAR hakeminin tıpkı Rize maçında olduğu gibi 3 penaltıyı es geçmesi ve Sergen Yalçın'ın kurduğu tuzağa düşen Avcı, son dakikalarda gelen gollerle 2-0 yenik ayrılarak adeta soğuk duş almamıza neden olmuştu.

Hemen peşten, Cüneyt Çakır'ın skandal yönetimi ve bunun üzerine eklenen kötü oyun ile 3-1'lik Fenerbahçe mağlubiyeti eklendi. Maç sonu Abdullah Avcı'nın hakem hakkında yorum yapamaması bile artık onun ne kadar koptuğunun adeta ispatı gibiydi.

İlk yarının son maçı, 17. haftada Gençlerbirliği'ni ağırladığımız maçta, 9 kişi kalan rakibi zar zor yenmemiz, kırmızı alarmın şiddetli bir şekilde çaldığını gösteriyordu ama neyseki sezon arası gelmiş ve 2. yarıya bu kötü tablonun iyi bir hazırlık dönemi ile devam etmeyeceği ve yeniden çıkışa geçileceği yönünde görüşler ağırlık kazanıyordu.

UEFA gruplarda çok kötü maçlar ve sonuçlar çıkartan, Türkiye Kupası'nda 2. lig ekibi Erzincanspor'a bile deplasmanda yenilmekten kurtulamayan Beşiktaş'ta sular durmuyor ve 2. yarıya, Vodafone'da 10 kişi kalmış Rıza Çalımbaylı Sivas mağlubiyeti ile başlanıyordu. Artık Abdullah Avcı okların hedefi oluyordu. Hafta için yine Vodafone'da bu sefer 1. lig ekibi Erzurumspor'a hem de Vodafone Park'ta Türkiye Kupası'ndan elenmekle birlikte, Avcı'ya güvensizlik ve eleştiriler yerini öfkeye bırakıyordu.

Bu şartlar altında Beşiktaş'ın başında devam etmesi imkansız hale gelen Abdullah Avcı ile, bir başka takım ile anlaşana kadar 3 yılda alacağı 36 M₺'lik maaşını ödemeye devam etme karşılığında görevine son verilmiş ve Göztepe deplasmanına teknik adamsız çıkılmıştı.

Burada sorgulanması gereken Türkiye şartlarında yıllık 12 milyon lira gibi yüksek bir bedelle anlaşma sağlanırken, opsiyon kullanmadan 3 yıllık anlaşma yaparak 36 milyon lira taahhüt edilmesi kabul edilebilir bir durum değildi. Herhangi bir başarısızlık durumunda sözleşmenin feshedilmesi çok yüksek olasılıkken, nasıl olur da 3 yıl bağlayıcı bir sözleşmenin altına girilirdi?

Resmen Sergen Yalçın döneminin başladığı süreci Bülent Uslu, bir sonraki yazısında anlatmaya devam edecek.

İLGİLİ HABERLER

Bülent Uslu, Gökhan Gönül ve Caner Erkin'in Gidişini DeğerlendirdiBülent Uslu, Gökhan Gönül ve Caner Erkin'in Gidişini DeğerlendirdiYeni Malatyaspor alt yapıda köklü revizyona gidecek Yeni Malatyaspor alt yapıda köklü revizyona gidecekBeşiktaş'ta 4 katlı binanın çatı katında korkutan yangın Beşiktaş'ta 4 katlı binanın çatı katında korkutan yangınSivasspor'un yeni transferi Felix: "Çok fazla gol atacağım" Sivasspor'un yeni transferi Felix: "Çok fazla gol atacağım"Kayserispor'da 12 futbolcunun sözleşmesi bitti Kayserispor'da 12 futbolcunun sözleşmesi bitti

SIRADAKİ HABER