HaberlerAydın haberAsırlık pazar geleneğine 'korona virüs' molası verildi

Asırlık pazar geleneğine 'korona virüs' molası verildi - Aydın haber

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde yaklaşık iki asırdır devam eden Gencer geleneğine 'korona virüs' molası verildi. Korona virüs tedbirleri kapsamında bu yıl Bozdoğan'da Gencer Pazarı kurulmayacak.

Asırlık pazar geleneğine 'korona virüs' molası verildi

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görüldüğü andan itibaren 5 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine yol açan korona virüs salgını asırlık gelenekleri de etkiledi. Kaymakam Yaşar Ardıç başkanlığında toplanan Bozdoğan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, korona virüs nedeniyle bu yıl Gencer Pazarı kurulmaması kararı aldı.
Her yıl bayramın ikinci günü Yazıkent Mahallesin'de, üçüncü günü Bozdoğan ilçe merkezinde düzenlenen Gencer Pazarı'nın korona virüs salgını dolayısıyla bu bayram kurulmamasına oy birliği ile karar verildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 300 yıllık gelenek Koronavirüs'e takıldıSamsun'da 300 yıllık gelenek Koronavirüs'e takıldıDüzce Üniversitesi YÖK sanal fuarında öğrencilerle buluşuyor Düzce Üniversitesi YÖK sanal fuarında öğrencilerle buluşuyorSamsun Terme'nin örnek çocuklarıSamsun Terme'nin örnek çocuklarıProf. Dr. İhsan Solaroğlu çevrimiçi platformda üniversite adayları ile buluşacakProf. Dr. İhsan Solaroğlu çevrimiçi platformda üniversite adayları ile buluşacakAntalya'da korona virüs denetimi bin 500 polisin katılımıyla başladı Antalya'da korona virüs denetimi bin 500 polisin katılımıyla başladı

SIRADAKİ HABER