HaberlerKırşehir haberKırşehir şehitliği, Kurban Bayramına hazırlandı

Kırşehir şehitliği, Kurban Bayramına hazırlandı - Kırşehir haber

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ahmet Tozluklu Şehitliğini kurban bayramına hazırladı.

Kırşehir şehitliği, Kurban Bayramına hazırlandı

Kırşehir şehitliğinde şehitlerin ebedi yurtları, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından al bayrağın rengi kırmızı, beyaz çiçeklerle donatıldı. Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan, şehitlerin ebedi yurtlarında 365 gün esaslı dernek olarak bakım, onarım ve süsleme çalışmaları yaptıklarını söyledi. Başkan Kılıçaslan, "Kırşehir Valiliği ve Sosyal Yardımlaşma Vakfının da katkılarıyla Ahmet Tozluklu Şehitliğinde düzenli olarak bakım ve onarım çalışmaları yapmaktayız. Bayramlarda küçükler, büyüklerini ziyaret eder. Şehit ailelerinde ise tek fark büyüklerin küçüklere gelmesidir. Bizde Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak şehit, anne,baba,eş ve kardeşlerine bayramlık ebedi mekanları hazırladık" dedi.

Şehitlik kameralarla izleniyor
Dernek Başkanı Kılıçaslan, şehitliğin güvenlik gerekçesiyle kurulan 5 farklı kamera açısıyla izlediğini de belirtti. Kılıçaslan; "Ahmet Tozluklu Şehitliğinde derneğimizin girişimleri sonrasında İstanbul'da yaşayan Kırşehirli bir iş insanının vasıtası ile kamera sistemi kurduk. Kurulan sistemle şehitliğin güvenliği de sağlanıyor. Şehitlik, derneğimiz aracılığı ile ailelerin de talepleri doğrultusunda güncelleniyor. Şehitlerimizin mezarları güllere donatılacak" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da köpeğin saldırısından kurtulmak için atladığı denizde boğulduSamsun'da köpeğin saldırısından kurtulmak için atladığı denizde boğulduSamsun'da denizde boğulma tehlikesi geçiren genç hayatını kaybettiSamsun'da denizde boğulma tehlikesi geçiren genç hayatını kaybetti5 şehirde vaka sayıları artıyor 5 şehirde vaka sayıları artıyor01 Ağustos Cumartesi Samsun hava durumu01 Ağustos Cumartesi Samsun hava durumuSamsun'da alkol komasına giren şahıs hastaneye kaldırıldıSamsun'da alkol komasına giren şahıs hastaneye kaldırıldı

SIRADAKİ HABER